Audi A8 - najbardziej luksusowy samochód świata

To już dziewiąte zwycięstwo niemieckiego producenta aut w prestiżowym konkursie 'World Car Awards'.

AudiA81.jpg

Audi detronizuje rywali

Tytuł 'World Car of the Year' już dwukrotnie przypadł modelom Audi: A6 (2005) i A3 (2014), natomiast jest to pierwsze zwycięstwo w kategorii aut luksusowych. W skład jury wchodziło 82 osób, reprezentujących 24 państwa. Oceniany był nie tylko wygląd samochodu i komfort pasażerów, ale także bezpieczeństwo, właściwości eksploatacyjne oraz stosunek ceny do wydajności. Na ostatniej prostej zostały zaledwie trzy modele, które z łatwością pokonał Audi A8.

AudiA82.jpg

Luksus w każdym calu

Audi A8 zostało docenione za ręczne wykonanie oraz użycie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Dodatkowo model ten posiada wyposażenie z najwyższej półki, co również nie umknęło uwadze jury: diodowe reflektory HD Matrix LED ze światłem laserowym Audi, pakiet relaksacyjny tylnej kanapy z funkcją masażu stóp oraz dynamiczny układ czterech kół skrętnych.

AudiA83.jpg

Fenomen Audi A8

Audi A8 było pierwszą na świecie luksusową limuzyną wykonaną w całości z aluminium. Od 2017 roku produkowana jest czwarta generacja tego modelu. Dotychczas sprzedanych zostało blisko 300 tys. egzemplarzy. Audi A8 wyznacza nowe standardy dla całej branży motoryzacyjnej.

AudiA84.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Audi A3 w Salonach Noma w Katowicach.

 


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›