Audi Q5 wyznacza nowe trendy

W najważniejszej fabryce Audi - w Ingolstadt, powstało już ponad milion egzemplarzy modelu Q5, który określany jest mianem „lokomotywy sukcesu marki”. Dlaczego?

Audi-Q5-przod.jpg

Bestseller od lat

Światowa kariera Audi Q5 rozpoczęła się w 2008 roku. Samochód zawładnął drogami na całej planecie. W ubiegłym roku, koncern sprzedał 266 968 egzemplarzy, a w pierwszym półroczu 2016 roku odnotowano wzrost sprzedaży modelu o 4,7%. To najczęściej kupowany SUV klasy premium w swoim segmencie.

Audi-Q5-przod-2.jpg

Pełne wyrazu

Audi Q5 jest ekonomiczne, komfortowe i wszechstronne. Pojazd wyposażono w najnowocześniejsze technologie, zapewniające dużą efektywność i moc. Sportowy charakter nadaje mu tylni łańcuch świateł diodowych LED oraz dyfuzor ze spłaszczonymi końcówkami układu wydechowego. Audi Q5 posiada okazałą konstrukcję o imponujących wymiarach – 4629 mm długości i 1898 mm szerokości. Precyzyjnie zaprojektowane linie pojazdu wyróżnia jeden z najkorzystniejszych współczynników oporu powietrza wśród samochodów swojej klasy. Ciekawą stylistykę podkreśla szeroka gama obręczy ze stopu metali lekkich - od 17 do 20 cali.

Audi-Q5-tyl.jpg

Nowa interpretacja

W najnowszym Q5 dokonano kilku dyskretnych modyfikacji. Osłonę chłodnicy Singleframe pokryto lśniącą czernią i wyposażono w pionowe, chromowane ożebrowanie, a w chromowane pierścienie wtopiono reflektory przeciwmgielne. Postęp w charakterze modelu zdradzają również zdobienia filigranowych wlotów powietrza i trapezowy kształt zderzaka. Zadbano również o ulepszenie innych detali, jak elektrycznie regulowane i ogrzewane lusterka zewnętrzne, które wyposażono w kierunkowskazy w technice LED. Opcjonalnie, reflektory ksenonowe można wyposażyć w dynamiczne reflektory skrętne, oświetlające zakręt z wyprzedzeniem, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Audi-Q5-wnetrze.jpg

Poznaj bestsellerowe Audi Q5 oraz inne, wyjątkowe modele z rodziny Q w salonie Audi Noma2 w Katowicach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›