Audi R8 Coupé w limitowanej wersji Audi Sport

W genach Audi R8 skrywa się wiedza i doświadczenie pozyskane, dzięki sukcesom Audi Sport w wyścigach długodystansowych. Wykorzystano je do stworzenia ekskluzywnego samochodu sportowego - z wyjątkowymi elementami karoserii i kokpitu. Limitowana edycja modelu zostanie wyprodukowana w ilości 200 sztuk, a zamawiać go będzie można w maju 2017.

Audi-R8-Coupe-przod.jpg
 
Duch Audi Sport

„Rok 2016 był rokiem najbardziej obfitującym w sukcesy w całej historii Audi Sport customer racing. Audi R8 LMS wywalczyło dla nas 24 tytuły, 85 zwycięstw i ponad 100 innych miejsc na podium.” – mówi Stephan Winkelmann, szef Audi Sport GmbH. Nic dziwnego, że inspiracją dla najnowszej, limitowanej wersji Audi R8 Coupé było właśnie Audi Sport. Co wyróżnia to Coupé na tle innych modeli Audi? Już na pierwszy rzut oka uwagę zwraca ekskluzywne nadwozie w trzech kolorach: srebrnym, czerwonym i czarnym. Wraz z ekstrawaganckim wyposażeniem - ze skórzaną, dwubarwną tapicerką, zegarowym oznaczeniem na kierownicy i karbonowymi panelami, wnętrze nabrało jeszcze więcej sportowego ducha. Kolory lakieru to srebrny Florett (matowy lub błyszczący), czarny Mythos i biały Ibis. Charakter tego modelu tworzą przede wszystkim boczne wloty powietrza i lusterka boczne w mocno kontrastującym kolorze czerwonym Brillant.

Audi-R8-Coupe-bok.jpg

Unikatowe wyposażenie

Limitowana wersja Audi R8 została wyposażona w 20-calowe felgi z kutego aluminium o stylistyce 10 ramion ułożonych w skrzyżowane litery Y, dzięki czemu są one jeszcze bardziej zauważalne. Wyjątkowym elementem jest logo Audi Sport umieszczone na lakierowanych na wysoki połysk kołnierzach felg oraz zaciski stalowych hamulców w kolorze czerwieni. Sportowy i unikatowy charakter podkreślają podświetlone progi ozdobione nakładkami z logiem Audi Sport oraz napisem „1/200”. Stylistykę karoserii uzupełniają sportowe fotele Feinnappa w kolorze ekspresyjnej czerwieni i czerni oraz emblematy R8. Całość podkreślają dekoracyjne panele z lśniącego karbonu w obudowie kokpitu, nawiewach i środkowej konsoli.

Audi-R8-Coupe-wnetrze.jpg

Poczuj prawdziwie sportowego ducha w sportowych modelach Audi, dostępnych od ręki. Zapraszamy do salonu Noma2 w Katowicach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›