Audi SQ7 TDI - najmocniejszy SUV na rynku

Audi SQ7 TDI wyprzedza konkurencję wieloma absolutnie nowymi rozwiązaniami technicznymi. Przewagą Audi jest przekonstruowana jednostka napędowa 4.0 TDI o mocy 435 KM i 900 Nm momentu obrotowego.

Audi-SQ7-TDI-przod-auta.jpg

Wybitna przewaga

Ten model idealnie wpisuje się w dewizę marki „Przewaga, dzięki technice”. Po świetnie przyjętym SQ5, przyszedł czas na wdrożenie wysokoprężnej jednostki napędowej do większego brata. Pierwszy raz w segmencie SUV-ów mamy do czynienia z zamontowaną elektrycznie napędzaną sprężarką (EAV). Dzięki temu, Audi SQ7 TDI gwarantuje doskonały, dynamiczny zryw podczas ruszania. Silnik TDI V8, współpracujący z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów tiptronic, gwarantuje nie tylko wybitne osiągi, ale również niskie spalanie - na poziomie zaledwie 7,4 l/100 km. Samochód osiąga setkę w czasie 4,8 sekundy.

Audi-SQ7-TDI-przod-auta-2.jpg

Innowacyjne wcielenie

Kolejną nowością w Audi SQ7 jest zamontowany system faz rozrządu Audi valvelift system (AVS). W połączeniu z EAV poprawia on zarówno dynamikę ruszania pojazdu, jak i szybkość reakcji silnika na wyższych obrotach, błyskawicznie generując moment obrotowy. Nowym rozwiązaniem jest także elektromechaniczna, aktywna stabilizacja wychylania się pojazdu w zakrętach, zapewniająca sportową zwrotność pojazdu. Innowacyjne rozwiązania, dotyczące skrzyni korbowej i umieszczenia katalizatora oksydacyjnego NOx, odpowiadają za efektywne oczyszczanie spalin. W Audi SQ7 emisja wynosi 194 g CO2 na km.

Audi-SQ7-TDI-wyglad-z-boku.jpg

Najlżejsza konstrukcja

Audi SQ7 TDI jest najlżejszym SUV-em w segmencie, zachowując przy tym wszelkie normy bezpieczeństwa. Innowacyjna konstrukcja wielomateriałowa i niskopołożony środek ciężkości, wpływają na sportowy charakter pojazdu. Wymiary samochodu pozostają takie same jak w Q7, aczkolwiek żaden konkurent nie oferuje pasażerom większej przestrzeni. W zależności od preferencji Klienta, Audi oferuje opcję z pięcioma lub siedmioma siedzeniami.

Audi-SQ7-TDI-widok-od-tylu.jpg

Ekskluzywne wnętrze

Zgodnie ze stylistyką modeli typu S, mamy tu do czynienia z komfortowym wyposażeniem na poziomie klasy luksusowej. Wśród bogactwa rozwiązań, Klienci znajdą m.in. analogowe zegary z szarymi tarczami i białymi wskazówkami, specjalne ekrany powitalne oraz emblematy S. Dostępny w standardzie „Pakiet świetlny” umożliwia sterowanie światłem w kieszeniach drzwi i światłem do czytania, za pomocą włączników wyposażonych w czujnik ruchu. Topowa wersja Audi SQ7 TDI oferuje samodzielne konfigurowanie oświetlenia wnętrza w 32 stopniach za pomocą systemu MMI. Audi przygotowało duży wybór elementów wyposażenia, dając możliwość skonfigurowania samochodu na sportowo lub elegancko.

Audi-SQ7-TDI-wnetrze.jpg

Poznaj możliwości najnowszych SUV-ów Audi w Salonach Noma w Katowicach!


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›