Ikona RS powraca – nowe Audi RS4 Avant

Ten samochód doskonale łączy piekielną moc silnika, ogromne walory użytkowe i elegancką stylistykę. Wszystko to, co definiuje sportową awangardę Audi A4, znajdziesz w najnowszym RS4 Avant. 

Audi-RS4-Avant-2017-przod.jpg

Legendarny model

„Audi RS 4 Avant to ikona serii RS. Ma bogatą i niepowtarzalną historię. Podobnie jak reszta naszych modeli typu RS, łączy olbrzymie osiągi z najwyższymi walorami użytkowymi” - mówi Stephan Winkelmann, szef Audi Sport GmbH. Czwarta generacja ma nawiązywać do legendarnego Audi 90 quattro IMSA GTO. Jak na model typu RS przystało, przód charakteryzuje się kratownicą przypominającą plaster miodu oraz posiada szeroką, płaską osłonę chłodnicy Singleframe. Nowe Audi RS4 Avant wyposażono w reflektory diodowe Matrix z przyciemnionymi kloszami i w 19-calowe felgi, które opcjonalnie można wymienić na 20-calowe. W modelu nie mogło zabraknąć dyfuzora i dwóch owalnych końcówek rur układu wydechowego RS.

Audi-RS4-Avant-bok.jpg

Sportowe osiągi

Audi RS4 skrywa pod maską silnik V6 biturbo o mocy 450 KM, z maksymalnym momentem obrotowym 600 Nm. To o 170 Nm więcej niż u poprzednika! Za to na wadze ubyło mu aż 80 kg. Wyposażenie w taką jednostkę napędową pozwala RS4 osiągnąć 100 km/h w 4,1 sekundy. Ośmiostopniowa, automatyczna przekładnia biegów tiptronic ze zoptymalizowanymi czasami przełączania biegów odpowiada za sterowanie siłami napędowymi silnika 2.9 TFSI biturbo. Średnie zużycie paliwa wynosi 8,8 l/100 km.

Audi-RS4-Avant-tyl.jpg

Zapraszamy do Salonów Noma w Katowicach na jazdę próbną wybranym Audi A4!


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›