Kompaktowy SUV z charakterem – Audi Q2 #untaggable

Kolejny SUV z charakterem pojawił się w rodzinie Audi. Kompaktowe Q2 to idealny pojazd miejski, łączący nowoczesny design i wysoką funkcjonalność.

Audi-Q2-wyglad-przod-2.jpg

Solidny wygląd

Swoją zdecydowaną sylwetkę, Audi Q2 zawdzięcza grillowi Singleframe w ośmiokątnej konstrukcji, z dużymi wlotami powietrza. Niski dach łączy się z filarami C w kontrastowym kolorze, co wzmacnia sportowy charakter modelu. Przyglądając się z boku, można dostrzec efektownie zarysowane załamania w drzwiach. Audi Q2 liczy 4,19 m długości, 1,99 m szerokości i 1,51 m wysokości, a rozstaw osi wynosi 2,60 m.

Audi-Q2-bok.jpg

Technologia klasy luksusowej

Audi Q2 wyposażono w wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i asystentów wspierających kierowcę. Jazdę kompaktowym SUV-em ułatwi między innymi Audi virtual cockpit, wyświetlacz danych na szybie, tempomat z automatyczną regulacją odległości i funkcją Stop&Go, system utrzymania toru jazdy Audi lane assist, system zmiany pasa ruchu Audi side assist, asystent parkowania i ruchu poprzecznego, jak również rozpoznawanie znaków drogowych. Nowoczesny system multimedialny bez problemu zintegruje się ze smartfonami z iOS i Androidem. Q2 standardowo posiada monitor MMI.

Audi-Q2-wnetrze.jpg

Indywidualny napęd

Pod maską Audi Q2 znajdą się jednostki TDI i TFSI, współgrające z siedmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów S Tronic. Początkowo będzie można wybierać spośród sześciu jednostek napędowych o mocy od 116 KM do 190 KM. Bagażnik liczy od 405 do aż 1050 l pojemności. Opcjonalnie będzie można wyposażyć pojazd w adaptacyjne amortyzatory czy system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, dzięki któremu kierowca może określić charakter pracy swojego Q2.

Audi-Q2-tyl-pojazdu.jpg

Audi Q2 pojawi się na rynku europejskim jesienią 2016 roku. Już teraz poznaj najnowszą rodzinę SUV-ów Audi w Salonach Noma w Katowicach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›