Mały samochód, ogromne wrażenie – nowe Audi Q2

W głównej fabryce w Ingolstadt, rozpoczęto produkcję najnowszego modelu Audi. Pierwsze egzemplarze Q2 oznaczają dla marki wyzwania w zupełnie nowym segmencie.

Audi-Q2-fabryka.jpg

Zwiększony potencjał produkcji

Nowe Audi Q2 swoją światową premierę miało podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 2016. Reprezentuje trzynastą serie modelową marki oraz kontynuuje sukces aut z emblematem Q - Audi Q3, Q5 i Q7. Model jest produkowany na linii montażowej Audi A3. Powstaje w głównej fabryce Audi w Ingolstadt, która jest jedną z największych w Europie. Przedsięwzięcie wymagało rozległych modyfikacji fabryki oraz odpowiedniego rozplanowania logistycznego. Produkcję Audi Q2 rozpoczęto od 450 sztuk dziennie. W związku z podjęciem produkcji modelu, w fabryce zainstalowano automatyczny, modułowy magazyn układów napędowych, aby zwiększyć możliwość składowania podzespołów na miejscu.

Audi-Q2-bok.jpg

Niewielki SUV, wielkie możliwości

Nowe Audi Q2 będzie wyposażone w jeden z sześciu silników do wyboru: TFSI (3) i TDI (3), których moc wyniesie od 116 KM do 190 KM. Model wyposażono w najlepsze technologie łączności, innowacyjne systemy informacyjno-rozrywkowe oraz napęd quattro. Dzięki temu, Q2 jest wyjątkowo przyjemne w prowadzeniu. To absolutna nowość w ofercie czterech pierścieni, która ma zwiększyć konkurencyjność marki w segmencie kompaktowych SUV-ów. Najmniejszy brat floty Q będzie dostępny w sprzedaży od jesieni tego roku.

Audi-Q2-przod.jpg

Znajdź idealnie dopasowane Audi z rodziny Q, korzystając z naszego konfiguratora lub odwiedź salon Audi Noma 2 w Katowicach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›