Nowe Audi A1 Sportback – najlepszy miejski samochód?

W tym roku na drogi wjeżdża druga generacja tego kompaktowego modelu. Nowe Audi A1 Sportback wyróżnia dynamiczna stylistyka, rozbudowane systemy wsparcia kierowcy i koncepcja infotainment znana z modeli Audi klas wyższych. 

Audi-A1-Sportback-przód.jpg

Wyrazista stylistyka

Już na pierwszy rzut oka widać zmiany stylistyczne nowego Audi A1 Sportback. Samochód urósł do 4,03 m długości, 1,74 m szerokości i 1,41 m wysokości. Szeroki rozstaw kół i niższy zwis podkreśla jego sportową sylwetkę. Z przodu dominuje nisko osadzona osłona chłodnicy Singleframe i mocno zaakcentowane boczne wloty powietrza.

Audi-A1-Sportback-bok.jpg

Linie wyposażenia

Aby jeszcze bardziej podkreślić sportowy charakter nowego A1 Sportback, stworzono opcjonalną linię wyposażenia S Line. Pojazd w takiej wersji posiada większe wloty powietrza, dodatkowe listwy progowe, wydłużoną szczelinę z dwoma żebrami poniżej maski silnika i większy tylni spojler. Oprócz tego można wybrać spośród wyposażenia basic i advanced. Różnią się one od siebie kratownicą osłony chłodnicy, zaakcentowanymi bocznymi wlotami powietrza, dolną strefą obu zderzaków, dyfuzorem i tylnym spojlerem. Nowe A1 Sportback posiada także szeroki wachlarz lakierów. Na życzenie, dach od słupka A, po spojler na brzegu dachu, może mieć kontrastowy kolor.

Audi-A1-Sportback-bok-tyl.jpg

Nowy wygląd wnętrza

Celem stylistów Audi było stworzenie najbardziej sportowego wnętrza w klasie kompaktowej. Uwagę przykuwają formy nawiewów, cyfrowej deski rozdzielczej i daszka nad nią. Istnieje możliwość wyboru koloru i materiałów odzwierciedlających indywidualny gust właściciela. Nowe Audi A1 Sportback oferuje także większy komfort. Bagażnik zwiększono o 65 litrów, a po złożeniu tylnego siedzenia jego pojemność wzrasta do 1090 litrów. 

Audi-A1-Sportback-wnetrze.jpg

Cyfrowa obsługa

Nowe Audi A1 Sportback na pokładzie posiada w pełni cyfrową tablicę rozdzielczą z 10,25-calowym ekranem. Filozofia obsługi skupia się na koncepcji infotainment, znanej m.in. z modelu A8. W standardzie znajduje się radio MMI obsługiwane za pomocą przycisków na kierownicy i na cyfrowej tablicy rozdzielczej. Wraz z nim kokpit wzbogacono o 8,8-calowy wyświetlacz dotykowy MMI touch. Zadbano również o ulepszenie systemów wsparcia kierowcy niczym w modelach Audi klasy wyższej. Dzięki temu pojazd utrzymuje odpowiednią odległość od pojazdu przed nim, zachowuje właściwy tor jazdy i wspiera kierowcę podczas parkowania. 

Audi-A1-Sportback-przód-wnetrze.jpg

Wydajne silniki

Kompaktowy model marki jest dostępny we wszystkich jednostkach napędowych TFSI o mocy od 70 kw (95 KM) do 147 kW (200 KM). Topowe silniki to jednostki czterocylindrowe o pojemności do dwóch litrów. Wszystkie jednostki napędowe mogą być obsługiwane za pomocą manualnej skrzyni biegów lub dwusprzęgłowej, siedmiobiegowej, automatycznej skrzyni S tronic. 

Audi-A1-Sportback-tył.jpg

Zapraszamy do Salonów Noma w Katowicach na spotkanie z miejskimi samochodami Audi. 


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›