Nowe Audi A6 Limousine - gwiazda w klasie luksusowej

To już VIII generacja cieszącej się dużym zainteresowaniem luksusowej limuzyny czterech pierścieni. Nowe wcielenie wnosi do tego segmentu mnóstwo innowacji. Nowe Audi A6 Limousine to wszechstronnie utalentowany model.

Audi-A6-przod.jpg

Digitalizacja

W nowym Audi A6 nie mogło zabraknąć w pełni cyfrowego systemu MMI touch, który daje możliwość intuicyjnej, spersonalizowanej obsługi. Ogromne możliwości inteligentnej personalizacji orientują samochód na kierowcę: w pełni cyfrowy system obsługi pozwala na umieszczanie głównych funkcji pojazdu w wybranym miejscu monitora systemu MMI. Tak jak na ekranach smartfonów, skróty i przyciski „ulubione”, skupiają indywidualne, komfortowe preferencje. Zadbano również o zaawansowane rozwiązania z zakresu connectivity i systemów wsparcia. We wnętrzu konsekwentnie postawiono na cyfryzację, co jest przełomem w tym segmencie. Możliwość wydawania poleceń głosowych naturalnym językiem czyni z nowego Audi A6 inteligentnego towarzysza podróży.

Audi-A6-wnetrze.jpg

Systemy wsparcia kierowcy

Nowe i udoskonalone systemy wsparcia kierowcy najnowszej generacji Audi A6, wyznaczają standardy klasy luksusowych limuzyn. Wśród takich najbardziej zaawansowanych systemów są m.in. funkcja automatycznego parkowania Audi AI oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI. Systemy te nie tylko samoczynnie wprowadzą A6 na miejsce parkingowe lub do garażu, lecz również je stamtąd wyprowadzą. Wszystko to można aktywować za pomocą aplikacji myAudi App.

Audi-A6-bok.jpg

Wydajność

Wszystkie jednostki napędowe w nowym Audi A6 są wyposażone w nową technikę mild-hybrid. Za dostarczanie energii do układu odpowiada alternator – rozrusznik RSG, współpracujący z akumulatorem litowo-jonowym. Dzięki niemu, Audi A6 jadące z prędkością od 55 do 160 km/h, może „żeglować” przy wyłączonym silniku. Napęd typu mild-hybrid MHEV, w rzeczywistych warunkach jazdy obniża zużycie paliwa nawet o 0,7 litra na 100 km. Na początek, na europejskich rynkach Audi będzie oferować dla nowego A6 cztery silniki: jedną jednostkę benzynową 3.0 TFSI i trzy motory wysokoprężne TDI. Mocne silniki o wysokiej kulturze pracy, będą miały moc od 150 kW (204 KM) do 250 kW (340 KM) i będą generowały moment obrotowy dostępny między 400 a 620 Nm. Audi A6 spełni wszystkie oczekiwania miłośników radości z jazdy, niezawodności i wydajności.

Audi-A6-tyl.jpg

Poznaj nowe oblicze limuzyn Audi w Salonach Noma w Katowicach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›