Nowe Audi A7 - sportowe wcielenie luksusowej limuzyny

Najnowsza odsłona czterodrzwiowego coupé wyznacza nowe standardy zarówno stylistyczne, jak i techniczne wśród samochodów luksusowych. To Gran Turismo jakiego jeszcze nie było. 

Audi-A7-przód.jpg

Nowy język stylistyczny

Nowe Audi A7 łączy duże powierzchnie, ostre krawędzie i atletyczną rzeźbę, które doskonale przekładają się na wyjątkową dynamikę limuzyny. Elementem charakterystycznym modelu jest sprężyście opadająca ku dołowi linia dachu. Na wzór poprzednika, tył auta zwęża się niczym rufa jachtu. Dopełnieniem wyraźne zarysowanej sylwetki są felgi o średnicy do 21 cali. Wnętrze pojazdu skrywa unikalne połączenie wyjątkowej stylistyki i najnowszej technologii. Wzbudza podziw swoim futurystycznym minimalizmem. Łączy w sobie cztery wartości: progresywność, sportowego ducha, intuicyjność i wysoką jakość. Wyjątkową estetykę tworzy elegancka skóra Valcona, dostępna w wersji podstawowej oraz w pozostałych pakietach stylistycznych. Aby dodatkowo podkreślić design wnętrza, można opcjonalnie wyposażyć je w oświetlenie Ambiente, które oświetlając kontury tworzy niepowtarzalną atmosferę. Co zdradza sportowy charakter tego dużego coupé? Jego wymiary: długość 4969 mm, rozstaw osi 2926 mm, szerokość 1908 mm i wysokość zaledwie 1422 mm.

Audi-A7-góra.jpg

Inteligentne i komfortowe

Audi A7 to kolejny model po nowym Audi A8, który konsekwentnie oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Skupiają się one w panelu obsługi dotykowej MMI touch response. Są to dwa duże, dotykowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości, które zastąpiły regulator obrotowo-przyciskowy oraz tradycyjne przyciski z poprzedniej wersji modelu. Dla tych, którzy chcą mieć wszystkie istotne informacje w zasięgu wzroku, można opcjonalnie wyposażyć A7 w system Head up Display. Idea MMI touch response polega na obsłudze większości funkcji w samochodzie za pomocą dotyku i głosu. Celem inżynierów Audi było stworzenie pojazdu tak intuicyjnego, jak smartfon. Poziom rozbudowy systemów infotainment i connectivity jest identyczny, jak w nowym Audi A8. Audi A7 posiada system AI aktywujący funkcje jazdy automatycznej oraz 39 innych systemów odciążających kierowcę.

Audi-A7-bok.jpg

Większa wydajność

Nowe Audi A7 Sportback standardowo wyposażono w system mild hybrid (MHEV). W rzeczywistych warunkach drogowych system ten obniża zużycie paliwa nawet o 0,7 litra na 100 km. A7 przy prędkościach od 55 do 160 km/h może żeglować na jałowym biegu z wyłączonym silnikiem, a RSG sprawnie i komfortowo ponownie go uruchomi. Na początku to zachwycające coupé dostępne będzie z jednostką napędową 3.0 V6 TFSI (250 kW, 340 KM, 500 Nm). Audi A7 potrzebuje jedynie 5,3 sekundy, by rozpędzić się od 0 do 100 km/h. Napęd na cztery koła quattro udoskonalono o wydajną technikę ultra, która włącza napęd na tylną oś wtedy, gdy jest on faktycznie potrzebny. Kolejne cztero- i sześciocylindrowe, benzynowe oraz wysokoprężne jednostki napędowe będą dostępne w ofercie już po rozpoczęciu produkcji samochodu. 

Audi-A7-tył.jpeg

Zapraszamy do Salonów Noma na spotkanie z wszystkimi, ekskluzywnymi limuzynami Audi


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›