Nowe Audi Q7

Nowe Audi Q7 perfekcyjnie odzwierciedla ideę marki - aby nigdy nie zatrzymywać się w dążeniu do doskonałości. Model zachwyca stylistyką i kształtami. Luksusowe wnętrze, pełne inteligentnych rozwiązań, przenosi kierowcę i pasażerów na najwyższy poziom komfortu.

audiq7_1.jpg

Mocny i wyjątkowy - stylistyka nowego Audi Q7

Nowe Audi Q7 fascynuje kształtami - dominują napięte płaszczyzny i ostre linie, a sylwetka jest zwarta, sprawiając wrażenie bardziej atletycznej. Dynamiczny wygląd podkreśla charakterystyczna osłona chłodnicy Singleframe. Waga samochodu została zmniejszona o 325 kg - to efekt zmian wprowadzonych w konstrukcji nadwozia, które jest w 41% wykonane z aluminium. Zmiany obejmują także zawieszenie, elementy silnika i wyposażenie. Redukcja wagi znacząco wpływa na osiągi - nowe Audi Q7 charakteryzuje się lepszą dynamiką i efektywnością, większą sztywnością nadwozia, a jednocześnie niższym zużyciem paliwa i obniżoną emisją CO².

audiq7_6.jpg

Przestrzeń dla Twojej wyobraźni - wnętrze nowego Audi Q7

Odkryj komfort, jaki oferuje wnętrze nowego Audi Q7. W porównaniu z poprzednią odsłoną modelu, zwiększyła się ilość miejsca dla pasażerów, dając nowe możliwości konfiguracji przestrzeni. Drugi rząd siedzeń tworzy trzyosobowa kanapa z oparciami z regulacją kąta pochylenia. Można także zamówić dwa elektrycznie składane, pojedyncze siedzenia w trzecim rzędzie, zamieniające Audi Q7 w samochód siedmioosobowy. Nowością jest system regulowania oświetlenia poszczególnych elementów wnętrza, dzięki któremu kierowca może sam wybrać, co ma być wyróżnione światłem i jaka ma być jego barwa. Nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru umożliwia bogata gama aplikacji dekoracyjnych oraz szeroki wybór tapicerek.

audiq7_4.jpgg

Silniki w nowym Audi Q7

Wysokoprężny silnik 3,0 TDI zachwyca doskonałymi osiągami - zwiększona do 200 kW (272KM) moc i maksymalny moment obrotowy 600 Nm pozwalają na przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy. Zużycie paliwa w wersji pięcioosobowej wynosi tylko 5,7 litra na 100 kilometrów. Prędkość maksymalna to 234 km/h.

Silnik 3,0 TFSI wyznacza nowy poziom efektywności - w wersji pięcioosobowej samochód zużywa teraz 7,7 litra paliwa na 100 kilometrów. Ta sprawdzona jednostka, zachowując moc 245 kW (333KM), zapewnia przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 6,1 sekundy i prędkość maksymalną 250 km/h.

audiq7_5.jpg

Dynamiczne i komfortowe tiptronic® i Audi drive select

W modelu zastosowano konsekwentnie udoskonaloną, automatyczną 8-stopniową skrzynię tiptronic® z funkcją zmiany przełożeń "shift by wire" i z dynamicznym programem zmiany przełożeń, za którego szybkie i płynne działanie odpowiada sterowanie elektroniczne. Innowacyjny system regulacji dynamiki jazdy Audi drive select umożliwia dowolną konfigurację ustawień wielu komponentów samochodu: silnika, skrzyni biegów, układu kierowniczego, układu tłumienia oraz sportowego mechanizmu różnicowego. Dzięki temu, kierowca może idealnie dostosować samochód do swoich wymagań.

audiq7_2.jpg

Quattro w nowym Audi Q7

Od 35 lat, stały napęd na cztery koła quattro® zapewnia najlepsze osiągi i wrażenia z jazdy. Seryjny napęd quattro® w nowym Audi Q7 rozdziela moc w odpowiednich proporcjach między obie osie, gwarantując optymalną trakcję, świetną dynamikę oraz kontrolę nad pojazdem niezależnie od nawierzchni i warunków. Nowością jest tylna oś skrętna, zmniejszająca promień zawracania przy małych prędkościach, co znacznie ułatwia parkowanie, a jednocześnie zwiększa stabilność samochodu podczas jazdy. W nowym Audi Q7 zastosowano 5-syopniową regulację wysokości pneumatycznego zawieszenia, która zapewnia dopasowanie zawieszenia do warunków na drodze oraz do preferencji kierowcy.

 

Najwyższy standard obsługi - innowacyjne systemy w nowym Audi Q7

Przełomem w sposobie zarządzania oraz prezentowania informacji o działaniu systemów pojazdu w Audi Q7, jest wirtualny kokpit Audi dostępny w wyposażeniu dodatkowym. Na cyfrowym, kolorowym 12,3-calowym ekranie o wysokiej rozdzielczości wyświetlane są dane w postaci animowanej grafiki 3D, w tym m.in. prędkość, obroty, mapa nawigacji, przychodzące rozmowy oraz informacje o systemach wspierających kierowcę. Dodatkowo użytkownik może dopasować wygląd i układ prezentowanych informacji i map do swoich preferencji. Innowacyjny touchpad MMI all-in-touch z dużym panelem dotykowym znakomicie ułatwia intuicyjną obsługę wszystkich systemów pojazdu.

Matrix LEX - wszystko jasne

Opracowane przez Audi reflektory Matrix LED potrafią czynić z nocy dzień - dzięki nowej technologii, barwa światła reflektorów przypomina światło dzienne. Każdy zakręt jest dokładnie oświetlony i widoczny z daleka. Reflektory nie tylko rejestrują światła innych pojazdów, ale w zależności od warunków drogowych włączają się, wyłączają lub zmieniają intensywność świecenia.

audiq7_13.jpg

Maksimum bezpieczeństwa - systemy wspierające kierowcę

Nowe Audi Q7 to SUV klasy Premium oferujący wyjątkowo bogatą gamę innowacyjnych i zaawansowanych technicznie systemów wspierających kierowcę. Wśród nich, na uwagę zasługuje asystent włączania się do ruchu, ostrzegający przed niewidocznym z pozycji kierowcy, samochodem na drodze. Innym, nowatorskim rozwiązaniem, pozwalającym na uniknięcie kolizji, jest system ostrzegający przy wysiadaniu o zagrożeniach podczas otwierania drzwi. W nowym Audi Q7 dostępny jest również adaptacyjny tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control z asystentem jazdy w korkach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›