Nowe Audi RS 3 Sportback - jeszcze bardziej sportowe i kompaktowe

Nowe RS 3 Sportback to prawdziwa, mała rakieta! Posiada najpotężniejszy seryjnie produkowany silnik na świecie, doskonałą dynamikę i jeszcze ostrzejszy wygląd.

Audi-RS3-Sportback-przod.jpg

Kontynuacja sportowych sukcesów Audi

Po premierze Audi RS 3 Limousine na targach Paris Motor Show 2016, przyszedł czas na nowy debiut w rodzinie RS. Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie odbędzie się premiera topowej wersji Audi A3.

"Ten oferowany od 2011 roku sportowy samochód kompaktowy odniósł ogromny sukces rynkowy. Teraz, wyposażone w nowy, pięciocylindrowy silnik Audi RS 3 Sportback, wysuwa się na prowadzenie w swojej klasie i kontynuuje pasmo sukcesów" – tak zapowiedział nowy model Stephan Winkelmann, szef Audi Sport GmbH.

Za świetnymi osiągami nowego Audi RS 3 Sportback stoi najmocniejsza na świecie pięciocylindrowa jednostka napędowa produkowana seryjnie - 2.5 TFSI. Motor ten jest lżejszy o 26 kg niż poprzednik, ale posiada o 33 KM więcej mocy, dzięki czemu oferuje aż 400 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 480 nM, co przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 4,1 sekundy. Dodając do tego jedyne w swoim rodzaju brzmienie pięciocylindrowego silnika, otrzymujemy cudowny, emocjonujący spektakl w reżyserii Audi.

Audi-RS3-Sportback-bok.jpg

Innowacyjny silnik

Nowy silnik 2.5 TFSI wyposażono w podwójny układ wtrysku: do komór spalania i kolektora dolotowego. System zmiennych faz rozrządu Audi valvelift system kontroluje po stronie wydechowej czas otwarcia zaworów, aby zmniejszyć zużycie paliwa przy niskich i częściowych obciążeniach. Natomiast przy obciążeniu pełnym, zadbano o to, by reakcja na wciśnięcie gazu była spontaniczna, a moc silnika maksymalnie wykorzystana. Testy zużycia paliwa cyklu NEDC wykazały, że RS 3 Sportback spala 8,3 l benzyny i emituje 189 g CO2 na km. Na życzenie, Audi oferuje zwiększenie ograniczonej elektronicznie prędkości maksymalnej z 250 km/h do 280 km/h.

Audi-RS3-Sportback-przod-2.jpg

Dynamiczna stylistyka RS

Sportowy kompakt zyskał wiele dodatków stylistycznych, podkreślających jego dynamikę i zadziorność. Od klasycznego Audi A3 odróżnia się wyrazistą osłoną chłodnicy Singleframe z lśniącą, czarną kratownicą, która przypomina swoją strukturą plaster miodu. RS 3 Sportback ma też duże wloty powietrza i wyraźne progi oraz charakterystyczny spoiler, typowy dla modeli RS. Dynamiczną stylistykę podkreślają emblematy (na kratownicy i pokrywie bagażnika oraz we wnętrzu).

Audi-RS3-Sportback-wnetrze.jpg
 
Zapraszamy na spotkanie ze sportowymi modelami Audi w Autoryzowanym Salonie Audi Noma 2 w Katowicach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›