Seria performance - Audi RS 6 Avant i Audi RS 7 Sportback

Większa wydajność i wyższa sprawność – to właśnie wyróżnia nowe modele Audi z oznaczeniem „performance”. Marka postanowiła ulepszyć rodzinne combi Audi RS 6 Avant i 5-drzwiowego liftbacka Audi RS 7 Sportback.

Audi-RS7-Sportback-karoseria.jpg

Więcej mocy w sportowych detalach

Udoskonalone, sportowe samochody Audi RS 6 Avant i Audi RS 7 Sportback wyposażone są w silnik 4.0 TFSI V8 biturbo, który osiąga moc 605 KM. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje Audi performance 3,7 sekundy. Dla przypomnienia, mowa tu o rodzinnym kombi i 5-drzwiowym liftbacku. Maksymalny moment obrotowy wynosi 750 Nm. Zużycie paliwa w dźwięcznym V8 biturbo pozostaje bez zmian - na poziomie 9,6 i 9,5 litra na każde 100 km. Emisja dwutlenku węgla wynosi odpowiednio 223 i 221g CO2 na km.

Audi-RS6-Avant-silnik.jpg

Najlepsze wyniki

Audi RS 6 Avant i RS 7 Sportback w swoim segmencie nie mają sobie równych. Takie wyniki osiągnięto, dzięki wiedzy technologicznej Audi i Quatro GmbH. Doświadczenie zdobyte podczas pracy nad modelami RS pozwoliło rozwijać technicznie silnik 4.0 TFSI. Stały napęd na cztery koła zapewnia najlepszą przyczepność na drodze. Moc to zasługa elastycznego rozdzielania momentu obrotowego za pośrednictwem międzyosiowego mechanizmu różnicowego.

Audi-RS7-Sportback-tyl2.jpg

Dostosowane do stylu jazdy

Pneumatyczne zawieszenie adaptive air obniża karoserię RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance o 20 mm. Zintegrowany system tłumienia zmienia się w zależności od warunków na drodze, stylu jazdy i wybranego trybu w Audi driver select. Modele performance wyposażono w 21-calowe koła z odlewanego aluminium z oponami o rozmiarach 285/30 – RS 6 Avant, 275/30 w przypadku RS 7 Sportback.

Audi-RS6-Avant-kola.jpg

Sportowa elegancja

Wnętrza Audi performance utrzymane są w sportowo-eleganckim stylu. Dodatkową opcją jest nowy, ekskluzywny lakier w palecie Audi – metaliczny niebieski Ascari.

Audi-RS7-Sportback-wnetrze-komputer-pokladowy.jpg

Auta mają trafić do salonów Audi w Polsce jeszcze w tym roku. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco profilu Facebook Salonów Noma w Katowicach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›