SUV przyszłości – Audi Q8 sport concept

Podczas Salonu Samochodowego Genewa 2017, Audi zaprezentowało przełomową technikę napędu i mocno zaakcentowaną, sportową stylistykę w koncepcyjnym modelu przyszłej rodziny Q8. To wizja zupełnie nowych, dynamicznych i wydajnych SUV-ów Audi.

Audi-Q8-Sport-Concept.jpg

Wielozadaniowy

Nowa stylistyka, zastosowana w Audi Q8 sport concept, poprawia aerodynamikę pojazdu, co w połączeniu z wysoce wydajnym napędem, pokazuje przyszły kierunek rozwoju marki. Nowością na skalę światową jest silnik 3.0 TFSI z układem mild hybryd, generujący 476 KM (359 kW). Moment obrotowy wynoszący 700 Nm pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w 4,7 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 275 km/h. Połączenie techniki mild hybryd i silnika TFSI pozwoliło marce wykonać ważny krok w kierunku optymalizacji wydajności, wyznaczając nowe standardy syntezy mobilności elektrycznej i spalinowej. Audi Q8 sport concept to prawdziwy długodystansowiec – jego zasięg z bakiem o pojemności 85 litrów wynosi ponad 1200 km. W standardzie ma znaleźć się system zarządzania napędem w zależności od sytuacji oraz przewidujący asystent wydajności, wspierający kierowcę poprzez dostarczanie szczegółowych informacji o otoczeniu poprzez system nawigacji i Audi connect.

Audi-Q8-Sport-Concept-bok.jpg

Nowoczesne detale

Już na pierwszy rzut oka widać, że Audi Q8 będzie luksusowym i dynamicznym SUV-em. To bardziej sportowa, ale elegancka zarazem interpretacja sylwetki klasycznych SUV-ów. Trzy metry rozstawu osi zagwarantuje dużo miejsca dla każdego pasażera oraz odpowiednią przestrzeń na bagaż. Pojemność bagażnika wynosi 630 litrów. Wewnątrz wdrożono nową koncepcję obsługi na dotyk, dzięki czemu auto sprawia wrażenie idealnie uporządkowanego. Centralnym elementem jest cyfrowy kokpit Audi virtual cockpit future o rozdzielczości 1920 x 720 pikseli i dotykowy wyświetlacz, który prezentuje dane na szybie, na wysokości wzroku kierowcy, wykorzystując inteligentną technikę rozszerzonej rzeczywistości.

Audi-Q8-Sport-Concept-tyl.jpg

Całą rodzinę luksusowych SUV-ów Audi możesz poznać w salonie Audi Noma2 w Katowicach. Zapraszamy!


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›