Co różni braci Kodiaq i Karoq?

Premiera najnowszego modelu Skody ma nastąpić podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Karoq dołączy do swojego starszego i nieco większego brata – Kodiaqa. Rynek kompaktowych SUV-ów wzbogaci się o silnego konkurenta...

skoda-karoq-przod.jpg

Różnice między braćmi

Dwa nowe modele to następcy Skody Yeti. Stanowią odpowiedź na coraz większe zainteresowanie segmentem SUV. Obydwa zostały zbudowane na platformie MQB. Skoda Kodiaq mierzy 4697 mm, natomiast Karoq jest o 315 mm krótszy i posiada o 161 mm mniejszy rozstaw osi. Wewnątrz zadbano o maksymalną przestrzeń. Ci, którzy potrzebują 7-osobowego samochodu, śmiało mogą rozważać zakup Kodiaqa, a tym, którzy poszukują rodzinnego samochodu na co dzień, polecamy Skodę Karoq.

skoda-karoq-bok.png

Możliwości Skody Karoq

Jak zapowiada producent, Karoq to najbardziej zaawansowany technologicznie model marki. Samochód posiada bagażnik o pojemności 521 litrów. Można go powiększyć do 1810 litrów (po złożeniu tylnych siedzeń). O kwestię bezpiecznej jazdy dbają takie systemy wspomagania kierowcy, jak: Park Assist, Lane Assist czy system wykrywania ruchu pieszych. Najmocniejszym, dostępnym silnikiem będzie najwyższej klasy 2-litrowy silnik wysokoprężny z napędem 4x4 i z 7-biegową skrzynią biegów w standardzie.

skoda-karoq-tyl.jpg

Premiera modelu już 14 września 2017! Tymczasem zapraszamy do Salonu Noma Auto w Tarnowskich Górach na spotkanie ze starszym bratem Karoqa - Skodą Kodiaq. 

 


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›