Jubileusz ikony Škody – Octavia świętuje 20 urodziny

W 1996 roku, po raz pierwszy Škoda zaprezentowała światu limuzynę Octavia. Od tamtej pory, rozpoczęła się spektakularna kariera modelu, który dziś jest bestsellerem sprzedaży.

Skoda-Octavia-przod.jpg

Model napędowy sukcesu Škody

W ciągu dwudziestu lat, Škoda Octavia zdobyła uznanie 5 milionów klientów z całego świata. W ten sposób, kompaktowy samochód przyczynił się do osiągnięcia silnej pozycji czeskiej marki w świecie motoryzacji. Dlaczego Octavia odniosła taki sukces? Nowoczesne silniki, najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz ponadprzeciętna przestrzeń i komfort, a wszystko to w przystępnej cenie – oto wzór do naśladowania, jaki zaproponowała Škoda w 1996 roku.

Skoda-Octavia-pierwsza-generacja.jpg

Bezpieczna i komfortowa

Pracując nad nowymi generacjami Škody Octavii, duże znaczenie dla projektantów i inżynierów miało bezpieczeństwo. Po raz pierwszy, oprócz czołowych poduszek powietrznych, wprowadzono boczne poduszki umieszczone w oparciach foteli. To, co wyróżniało Škodę Octavię od konkurencji, to tylna pokrywa typu lift back, zwiększająca dostęp do bagażnika o pojemności 528 litrów. Po złożeniu foteli, samochód mógł pomieścić nawet 1328 litrów. Debiutancki model wyposażono w dwa czterocylindrowe jednostki benzynowe i jedną wysokoprężną, osiągające moc do 125 KM.

Skoda-Octavia-generacje.jpg

Szczęśliwa ósemka

W 1998 roku, pojawiła się wersja combi Škody Octavii. Szybko stała się ulubionym modelem klientów europejskich. Rok później, samochód wzbogacono o napęd na cztery koła. Sama nazwa "Octavia" pochodzi od łacińskiego słowa „octavia”, czyli „ósma”. Nawiązywała do ósmego, nowoczesnego modelu Škody z niezależnym zawieszeniem.

Skoda-Octavia-Combi.jpg

Trzecia generacja Škody Octavia czeka na Ciebie w Salonach Noma w Tarnowskich Górach - zapraszamy na jazdę próbną!


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›