KAROQ - nowy, kompaktowy SUV Skody

KAROQ to zupełnie nowy model w rodzinie Skody, który swoją nazwą nawiązuje do bestsellerowej Skody Kodiaq, zachowując w ten sposób spójność w gamie modelowej SUV-ów marki. KAROQ po raz pierwszy zostanie zaprezentowany 18 maja w Sztokholmie. Czego możemy się spodziewać?

SKODA-KAROQ-przod.jpg
 
Dlaczego KAROQ?

Nazwa pochodzi, podobnie jak w przypadku Skody Kodiaq, od społeczności Wyspy Kodiak, leżącej na południowym wybrzeżu Alaski. W języku tubylców na samochód mówi się „KAA’RAQ”, a „RUQ” oznacza symbol strzały – element logotypu Skody. Po połączeniu tych słów otrzymano nazwę "KAROQ". Model zbudowano od podstaw. Jak na Skodę przystało, SUV oferuje ponadprzeciętną ilość miejsca, nowoczesne systemy wspomagające kierowcę oraz przednie i tylne światła w technologii LED. Po raz pierwszy w historii marki, w Skodzie będzie można zindywidualizować wygląd zegarów deski rozdzielczej za pomocą cyfrowego zestawu wskaźników.

SKODA-KAROQ-bok.jpg
 
Co skrywa pod maską?

Specjalnie na potrzeby modelu, w gamie silnikowej pojawią się cztery nowe jednostki: dwa benzynowe i dwa wysokoprężne o pojemności 1.0, 1.5, 1.6 i 2.0 litrów. KAROQ będzie dostępny w pięciu wariantach jednostek mocy od 115 do 190 KM. Kompaktowy SUV będzie mierzył 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości. Oprócz najmocniejszej jednostki wysokoprężnej, do wyboru pozostanie sześciobiegowa skrzynia ręczna oraz siedmiostopniowa przekładnia dwusprzęgłowa DSG. Wariant 2.0 TDI 190 KM będzie posiadać w standardzie napęd 4x4 oraz automatyczną przekładnię DSG.

SKODA-KAROQ-przod-2.jpg
 
Poznaj pełną gamę najnowszych SUV-ów Skody w salonie Noma Auto w Tarnowskich Górach.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›