Klasa, moc, oszczędność, bezpieczeństwo – nowa ŠKODA Superb

Nadszedł czas na trzecią generację flagowego modelu ŠKODY. Nowy Superb jest jeszcze bardziej stylowy, elegancki i luksusowy.

Nowa_Superb_Wyglad.jpg

Moc i oszczędność

Nowa ŠKODA Superb to samochód dynamiczny, a jednocześnie zapewniający niewielkie spalanie. Silnik benzynowy lub wysokoprężny, 4-cylindrowy, o mocy do 280 KM, zużywa 3.8-7.1 l/100 km. Spełniając oczekiwania kierowców, cztery wersje, stworzone w oparciu o technologię MQB, występują z napędem 4x4, funkcją Start-Stop i technologią odzyskiwania energii z hamowania.

Sportowa elegancja

Dynamiczna, oryginalna i niewiarygodnie elegancka – takie cechy najlepiej opisują nową ŠKODĘ Superb. Ostro poprowadzone linie nadają modeli wyrazistego charakteru. Geometryczne kontury reflektorów podkreślają nowoczesny design.

Nowa_Superb_Tyl.jpg

Liczy się wnętrze

Wnętrze ŠKODY Superb zapewnia najwyższy komfort podróży, dzięki swojej przestronności. Rozstaw kół wynosi 1584 mm z przodu i 1572 mm z tyłu, a rozstaw osi liczy 2841 mm. Ultra pojemny, aż 625-litrowy bagażnik, to jeden z najobszerniejszych bagażników w klasie.

Nowa_Superb_Wnetrze.jpg

29 przemyślanych rozwiązań

Czujnik, umieszczony w tylnym zderzaku, reaguje na ruch nogą przy dolnej części, otwierając automatycznie bagażnik. ŠKODA Superb to pierwszy model, oferujący opcję bezdotykowego otwierania bagażnika. Trójstrefowa klimatyzacja pozwala regulować temperaturę osobno dla kierowcy, pasażera z przodu i pasażerów z tyłu. Dodatkowo wbudowano system zapobiegający parowaniu przedniej szyby. Uchwyty na tablet i parasole ukryte w przednich drzwiach, skrobaczka w pokrywie wlewu paliwa, uchwyt na butelkę w drzwiach, latarka w bagażniku, składany hak holowniczy – to tylko niektóre z rozwiązań użytkowych, które oferuje ŠKODA Superb.

Nowa_Superb_Komunikacja.jpg

Wysokie standardy bezpieczeństwa

Pięciogwiazdkowy wynik w testach zderzeniowych Euro NCAP świadczy o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Tempomat, sterowany za pomocą specjalnych czujników, zwalnia lub przyspiesza samochód, pozwalając zachować bezpieczną odległość od auta jadącego przed nami. Specjalny system rozpoznaje znaki drogowe i wyświetla je kierowcy na centralnym wyświetlaczu. Przyjemne i bezpieczne parkowanie zapewnia funkcja Parking Assistant, kamera cofania i Rear Traffic Alert – system wspomagający wyjazd z parkingu. Nowy Superb jest dosłownie „napakowany” innowacyjnymi systemami bezpieczeństwa. Znajdziemy w nim ponadto Front Assistant z funkcją awaryjnego hamowania, monitorowanie ciśnienia w oponach, 9 poduszek powietrznych, funkcję monitorowania martwego pola, reflektory bi-ksenonowe z funkcją AFS oraz wiele innych, inteligentnych rozwiązań.

Nowa_Superb_Bezpieczenstwo.jpg

Odkryj nową ŠKODĘ Superb w Salonie ŠKODA w Tarnowskich Górach. Kierowców, nie tylko ze Śląska, zapraszamy na ekscytującą jazdę próbną!


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›