Kodiaq na Paris Motor Show 2016

Długo zapowiadana premiera Škody Kodiaq miała miejsce podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu. Jakie wrażenie wywarł SUV na międzynarodowej publiczności?

Skoda-Kodiaq-Paris-motor-Show-1.jpg

Niedźwiedzia siła

SUV-y Škody są potwierdzeniem, że marka nieustannie się rozwija oraz dba o najwyższe standardy i funkcjonalność produkowanych pojazdów. Kodiaq swoją nazwą nawiązuje do niedźwiedzi Kodiak, zamieszkujących wyspę o tej samej nazwie, położoną u wybrzeży Alaski. Model ma być uosobieniem siły, masywnego wyglądu oraz bezkompromisowego bezpieczeństwa.

Skoda-Kodiaq-Paris-motor-Show-2.jpg

Jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku

Prasa motoryzacyjna zgodnie przyznaje, że była to jedna z najważniejszych premier motoryzacyjnych 2016 roku. Dostojny SUV Škody wzbudził ogromne zainteresowanie na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu. Bryła samochodu reprezentuje świeży, nowoczesny design, jaki marka wdraża w swoich modelach (widać go np. w nowej Škodzie Superb). Mimo pokaźnych gabarytów, model jest wyjątkowo smukły, nawiązując swoją stylistyką do faktury czeskiego kryształu, którym inspirowali się projektanci.

Skoda-Kodiaq-Paris-motor-Show-3.jpg

Prekursor w swojej klasie

Nowy SUV Škody umożliwia przewiezienie 7 osób, zachowując maksymalny komfort dla każdego z pasażerów. 720 litrów pojemności bagażnika ustanawia absolutny rekord w swojej klasie. Wyposażenie Simply Clever zaskakuje kreatywnością. Zwinny SUV będzie posiadał, w wybranych jednostkach, napęd 4x4. Mówi się również o wprowadzeniu pierwszego w historii marki napędu hybrydowego.

Skoda-Kodiaq-Paris-motor-Show-4.jpg

Škoda Kodiaq pojawi się w salonie Noma Auto w Tarnowskich Górach początkiem 2017 roku. Zapraszamy na jazdę próbną także Škodą Yeti - dotychczasowych jedynakiem w rodzinie SUV-ów marki.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›