Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie – prezentacja

W dn. 07-17.03.2019 w Genewie odbywają się największe i najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie. Skoda zaprezentowała dziennikarzom, ekspertom oraz publiczności kilka długo wyczekiwanych nowości.

geneva-2019-kamiq.jpg

Długo wyczekiwane nowości

W Genewie odbyła się światowa premiera Skody Kamiq – pierwszego crossovera i trzeciego, najmniejszego SUVa w gamie czeskiej marki. Oprócz Kamiqa producent zaprezentował także pierwsze w pełni elektryczne auto koncepcyjne – Vision iV. Czterodrzwiowy crossover coupe zachwyca dynamicznymi liniami i przestronnością. Model oparty został na modularnej platformie elektrycznej MEB firmy Volkswagen Group. Vision iV posiada napęd na cztery koła i dwa silniki elektryczne o mocy 225 kW (306 KM).

geneva-2019-vision-iv.jpg

Sportowa Fabia

Podczas targów w przestrzeni czeskiego producenta można zobaczyć także Skodę Fabię R5. Jest to najpopularniejszy samochód rajdowy w historii marki. Odświeżony model posiada wszystkie elementy stylistyczne nowej Skody Fabii oraz ulepszony został silnik. W 2018 roku Skoda Fabia R5 zwyciężyła m.in. w mistrzostwach drużynowych w kategorii WRC 2 FIA World Rally Championship, Rajdowych Mistrzostwach Azji i Pacyfiku FIA (APRC), Rajdowych Mistrzostwach Ameryki Południowej (CODASUR) oraz Mistrzostwach Afryki FIA (ARC).

geneva-2019-fabia-r5.jpg

Miejska mikromobilność

W Genewie można było zobaczyć także Skodę Scalę oraz zupełnie innowacyjne, miejskie rozwiązanie mobilne – rower Klement. Ta koncepcja została zaprojektowana z myślą o młodych ludziach, którzy szukają zrównoważonej alternatywy dla samochodu. Klement jest szybszy i wygodniejszy niż konwencjonalny rower, a jednocześnie łatwy w obsłudze. Silnik piasty koła na tylnym kole dostarcza do 4 kW i przyspiesza rower do maksymalnej prędkości 45 km/h.

geneva-2019-klement.jpg

Zapraszamy do Salonów Noma w Tarnowskich Górach, gdzie czeka na Państwa atrakcyjna oferta samochodów marki Skoda.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›