Nowa Skoda Octavia IV z nagrodą Red Dot Award 2020

Wyjątkowy design nowej odsłony Skody Octavii jest doceniany nie tylko przez kierowców, ale także ekspertów w branży. Octavia została wyróżniona właśnie nagrodą Red Dot Award 2020. Jest to trzecia nagroda dla tego modelu czeskiej marki.

reddot_2020_octavia_IV.jpg

Klasa sama w sobie

Jury składające się z blisko 40 międzynarodowych ekspertów m.in. niezależnych projektantów, naukowców i dziennikarzy branżowych doceniło nadzwyczajną konstrukcję oraz rewelacyjny design nowej odsłony prawdziwego bestsellera czeskiej marki. Jury szczególną uwagę zwróciło na dynamiczny styl Skody Octavii IV, staranność wykończenia elementów oraz eleganckie proporcje.

Prestiżowe wyróżnienie

Red Dot jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród projektowych na świecie. Do tegorocznego plebiscytu zgłoszonych zostało ponad 6500 produktów, które zostały poddane ocenie ze względu na stopień innowacyjności, jakość projektu, funkcjonalność, trwałość i wpływ na środowisko. Red Dot Award to globalny znak rozpoznawczy wyjątkowego wzornictwa produktu, a rok 2020 to 65. rok, w którym przyznawana jest ta prestiżowa nagroda. Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się 22 czerwca 2020 roku podczas uroczystej gali Red Dot w miejscowości Essen w Niemczech.

Wielokrotnie nagradzana marka

Do tej pory czeska marka została wyróżniona już 14 razy. Pierwszą nagrodę uzyskała w 2006 roku również za Skodę Octavię, jednak była to 2. generacja w wersji combi. Warto wspomnieć, że w 2017 roku została nagrodzona podwójnie za model Kodiaq oraz model Octavia III Combi. W 2019 roku z kolei czeski producent otrzymał wyróżnienie Red Dot Brands za udaną komunikację marki. Wśród nagrodzonych modeli warto wymienić także m.in. Scalę, Karoq, Superb III, Fabię III oraz nieprodukowanego już Rapida.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą samochodów marki Skoda w Salonach Noma w Tarnowskich Górach.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›