Nowa Skoda Octavia – zapowiedź

Flagowy model czeskiej marki pojawi się na rynku pod koniec 2019 roku. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier samochodowych tego roku!

skoda_octavia_4_design.jpg

Powrót do klasyki

W Skodzie Octavii czwartej generacji znów będzie można znaleźć pojedyncze przednie reflektory (dzielone reflektory wzbudziły sporo kontrowersji podczas poprzedniej premiery). Stylistyka stanie się o wiele bardziej odważna. Auto otrzyma większy grill oraz znacznie powiększone otwory w przednim zderzaku.

Przestronne wnętrze

Nowa Skoda Octavia oferowana będzie w dwóch wersjach nadwozia: liftback oraz kombi. Zachowana zostanie duża przestrzeń bagażowa. Bagażnik pomieści odpowiednio: 590 l i 620 l. Zmianie nie ulegnie także komfort jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerów, który już w obecnej generacji jest niezwykle wysoki. Praktyczne wnętrze charakteryzować się będzie pełną digitalizacją oraz zmodyfikowaną deską rozdzielczą, która doskonale wpasuje się w najnowsze trendy marki.

skoda_octavia_4_interior.jpg

Kierunek eko

Oferta silników nowej Skody Octavii niewiele różnić się będzie od obecnej. Samochód wyposażony będzie w trzycylindrowe silniki benzynowe od 110 KM oraz czterocylindrowe silniki diesla do 200 KM w RS. Nowością będzie hybryda plug-in, która może mieć nawet 250 KM oraz jednostka 48V mild hybrid (48-woltowa instalacja elektryczna).

Nowa Skoda Octavia zostanie zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie we wrześniu br. Na salonie zostaną przedstawione obie wersje nadwozia, jednak najpierw na rynek zostanie wprowadzona wersja kombi, a Skoda Octavia IV liftback do sprzedaży trafi dopiero w 2020 roku.

Zapraszamy do Salonów Noma w Tarnowskich Górach, gdzie czeka na Państwa atrakcyjna oferta samochodów marki Skoda.

 


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›