Odświeżona Skoda Superb – pierwsze szkice

Czeski producent przedstawił pierwsze szczegóły dot. odświeżonego, flagowego modelu Superb. Jego światowa premiera odbędzie się podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie 2019 w Bratysławie jeszcze w tym miesiącu.

odswiezona_skoda-superb_szkic.jpg

Najwyższa półka

Według pierwszych szkiców odświeżony Superb będzie wyróżniał się wyraźnymi przednimi reflektorami, charakterystycznym wykończeniem świateł przeciwmgielnych oraz szerokim grillem. Dodatkowo logo marki na tylnej klapie samochodu zostanie po raz pierwszy zastąpione napisem Skoda (tak samo jak w zaprezentowanych wcześniej, premierowych modelach Kamiq oraz Scala). Dodatkowo wnętrze zostanie uposażone m.in. w nowoczesny system multimedialny ze złączem Android Auto i Apple Car Play. Zupełną nowością będzie także dostępność Superba jako auta hybrydowego typu plug-in.

Model z historią

Skoda Superb od zawsze reprezentowała najwyższą jakość, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, nie tylko z zakresu bezpieczeństwa i komfortu jazdy, ale również designu. Debiut modelu odbył się na rynku samochodowym w latach 30 limuzyną 640 Superb. Nazwa wywodzi się z łacińskiego słowa „superbus”, co oznacza „wspaniały”. Blisko 50 lat należało czekać na nowatorskiego Superba, który pojawił się na rynku w 2001 roku. Jego największymi atutami były innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz niespotykana dotychczas przestronność. Samochód ten jest doskonały dla rodzin, zarówno w mieście, jak i podczas dalekich podróży. W kwietniu 2017 roku wyprodukowane zostało milionowe auto trzeciej generacji tego modelu.

Mistrzowska premiera

Czeska marka jest oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie od 1993 roku i jest to najdłuższa, sportowa umowa sponsorska w historii. Hokej na Lodzie to dynamiczny i fascynujący sport. Cechy te doskonale reprezentują wartości Skody. Cała rodzina Skody Superb w odświeżonej wersji zostanie przedstawiona podczas finału światowej rywalizacji, który odbędzie się 26 maja.

Zapraszamy do Salonów Noma w Tarnowskich Górach, gdzie czeka na Państwa atrakcyjna oferta samochodów marki Skoda.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›