Rekordowa produkcja w 2019 roku

W 2019 roku Skoda Auto wyprodukowała po raz pierwszy w ciągu jednego roku ponad 900 000 samochodów. Jest to absolutny rekord!

rekordowa_produkcja.jpg

Rok przełomowy

Skoda Auto ustanowiła prawdziwy rekord. W 2019 roku po raz pierwszy w historii wyprodukowała 910 000 pojazdów. Jest to wzrost produkcji o 2,25% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dodatkowo w 2020 roku czeska marka wchodzi w zupełnie nową erę i rozpoczyna seryjną produkcję pierwszej Skody opartej na modułowej platformie samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen.

Ośrodki produkcyjne

Trzy główne ośrodki produkcyjne Skody znajdują się w Czechach w miejscowościach: Mladá Boleslav, Vrchlabí oraz Kvasiny. W zakładzie Mladá Boleslav wyprodukowano ok. 590 000 samochodów, z czego niemal połowa to bezapelacyjny bestseller czeskiego producenta – Skoda Octavia, której produkcja rozpoczęła się pod koniec października. Tu także powstaje m.in.: Fabia, Scala, Kamiq oraz Karoq. W fabryce Vrchlabí produkowany jest natomiast Kodiaq, Karoq, flagowy Superb oraz Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in.

Aktualna oferta marki Skoda czeka na Państwa w Salonach Noma w Tarnowskich Górach. Zapraszamy!


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›