Skoda Auto Crash - nowe centrum zderzeniowe

Skoda otwiera najnowocześniejsze laboratorium zderzeniowe pod Mladą Boleslav. Jest ono odpowiednie dla wszystkich obecnych testów zderzeniowych, w tym nowych wymagań prestiżowego testu Euro NCAP.

skoda_crash_laboratory.jpg

Najnowocześniejsze centrum zderzeniowe

Skoda od dawna podkreśla, jak ważne jest dla niej bezpieczeństwo. Nowe centrum zderzeniowe jest kolejnym krokiem ku zapewnieniu najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Wyposażenie techniczne centrum odpowiada wszystkim, aktualnym scenariuszom testów zderzeniowych, w szczególności nowych procedur testu Euro NCAP, które weszły w życie na początku 2020 roku. Nowe laboratorium jest również przygotowane do testów zderzeniowych pojazdów elektrycznych.

W trosce o środowisko

Warto dodać, że Skoda troszczy się także o środowisko, dlatego w centrum zastosowano wydajne systemy oświetlenia LED i nowoczesne technologicznie kamery, które pozwalają zarówno na najwyższą jakość rejestrowania testów zderzeniowych, jak i znaczną oszczędność energii. Laboratorium pod Mladą Boleslav będzie mogło ocenić bezpieczeństwo najważniejszych modeli marki takich, jak Skoda Octavia, Skoda Superb, czy Skoda Scala.

skoda_crash_laboratory_1.jpg

Bezpieczeństwo priorytetem

Najnowsze laboratorium zderzeniowe Skody ma ponad dwa razy większą powierzchnię niż poprzednie. Długość samej hali testów to ponad 180 metrów. Dodatkowo przygotowana jest oddzielna sala właśnie dla pojazdów elektrycznych. Serce laboratorium stanowi elektryczny układ napędowy, który przyspiesza dwa pojazdy o łącznej masie do 3,5 tony do prędkości maksymalnej 65 km/h lub jeden o masie do 3,5 tony do prędkości maksymalnej 120 km/h. Prędkość ta jest uzyskiwana na całej długości toru.

Z troską o kierowcę i pasażerów

W testach niezwykle ważne jest sprawdzenie, jak w przypadku zderzenia wyglądać będzie sytuacja kierowcy i ewentualnych pasażerów. W centrum zderzeniowym wykorzystanych zostanie dziewięć dorosłych manekinów i cztery różnego rodzaju manekiny dziecięce. Manekiny umieszczane będą w samochodach za pomocą urządzenia optycznego, które wykorzystuje fotogrametrię statyczną do sprawdzenia, czy pozycja w fotelu jest prawidłowa. Za rejestrację wyników testów odpowiada 20 statycznych i 30 szybkich kamer pokładowych.

Aktualna oferta samochodów Skoda dostępna w Salonach Noma w Tarnowskich Górach. Zapraszamy!


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›