Skoda dumnym partnerem 105. edycji Tour de France

Zanim marka zrodziła pierwszy samochód, zasłynęła z produkcji rowerów. Od tego czasu wspiera rowerzystów. W tym roku mija 15 lat, od kiedy Skoda została sponsorem Tour de France. 

Skoda-kodiaq-Tour-de-France-2018-1.jpg

Najsłynniejszy wyścig rowerowy

Skoda partneruje Tour de France od 2004 roku. Tegoroczna edycja trwa od 7-29 lipca i jak zawsze zapowiada się fascynująca walka. Salony Noma trzymają kciuki za polskich kolarzy, m.in. za Michała Kwiatkowskiego, który w ubiegłym roku walczył o pierwszą dziesiątkę. Wyścig składa się z 21 etapów, o łącznej trasie 3351 km. Zanim kolarze dotrą do paryskich Pól Elizejskich, będą musieli stawić czoła górskim rejonom jak Col De Colombiere, Col de la Madeleine i słynną narciarską dolinę Ale d’Huez. Wraz z kolarzami wymagające trasy pokona flota Skody.

Skoda-kodiaq-Tour-de-France-2018.jpg

Ikona Tour de France

Nieodzownym elementem najsłynniejszego wyścigu rowerowego na świecie jest czerwona Skoda Superb – mobilne centrum dowodzenia zawodów. Model ten został specjalnie zmodyfikowany technologicznie i to on przekroczy linię mety Tour de France ze zwycięzcą. Czerwoną Skode Superb  wyposażono w pulpit komunikacyjny między przednimi fotelami. Dyrektor wyścigu zasiada wygodnie na tylnym siedzeniu, częstując się schłodzonymi napojami z małej lodówki i kontroluje przebieg wyścigu za pomocą sześciu anten radiowych ulokowanych na dachu, czterech kanałów radiowych i kilku mikrofonów. To właśnie z czerwonej Skody Superb pochodzi sygnał rozpoczęcia każdego dziennego etapu. Skoda dumnie wspiera wydarzenie oferując flotę 250 samochodów, które mają usprawnić organizację i monitoring wyścigów. Flota będzie składać się z modeli Skody Octavii, Skody Superb oraz SUV-ów Kodiaqa i Karoq. Logo Skody będzie również widniało na zielonej koszulce lidera wyścigu. 

Skoda-Tour-de-France-2018.jpg

Zapraszamy do poznania całej floty Skody w Salonach Noma Auto w Tarnowskich Górach. 


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›