Skoda Kamiq – najmniejszy SUV wkracza do gry!

Nowy SUV powiększy rodzinę czeskiego producenta dołączy do 'większych' braci – Karoq i Kodiaq. Kamiq będzie najważniejszym modelem prezentowanym przez Skodę na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Genewie.

skoda_kamiq_black.png

Innowacyjne reflektory

Nowoczesny design nowego, miejskiego SUVa Skody został zaczerpnięty z koncepcyjnego modelu Vision X. Na pierwszy plan wyłania się przede wszystkim nowy styl oświetlenia – dzielone przednie reflektory ze światłami do jazdy dziennej w ich górnej części. Nie może zabraknąć także szerokiej osłony chłodnicy z podwójnymi listwami – charakterystycznej dla stylistyki marki. Uterenowiony styl Kamiqa podkreśla większy prześwit, masywny spojler przedni w kolorze srebrnym, duże koła oraz dyfuzor.

skoda_kamiq_front.jpg

Kamiq powstanie na nowoczesnej platformie MQB A0, co oznacza, że będzie modelem przednionapędowym. Przypuszcza się, że najmocniejszą jednostką w gamie będzie 1.5 TSI o mocy 150 KM, a fundament oferty będą stanowić silniki 1.0 TSI R3.

Skoda Kamiq będzie pierwszym modelem czeskiego producenta z dynamicznymi kierunkowskazami zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Ponadto Kamiq będzie pierwszym SUVem w Europie z napisem Skoda znajdującym się na środku pokrywy bagażnika zamiast klasycznego logo marki. Światowa premiera modelu odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

skoda_kamiq_back.jpg

Oryginalna nazwa

Słowo Kamiq, w języku Inuitów, oznacza 'coś, co doskonale pasuje', 'druga skóra', a także 'zdolność przystosowania do każdej sytuacji'. Nazwę tę nosi także inny model Skody, który wyprodukowany został na rynek chiński. Oba te modele są zupełnie różne, a łączy je jedynie nazwa. Taki sam zabieg zastosowano w przypadku słowa Rapid. Skoda oferowała dwa całkiem inne modele o tej samej nazwie w Indiach i Europie wraz z Chinami.

skoda_kamiq.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą samochodów marki Skoda w Salonach Noma w Tarnowskich Górach.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›