Skoda Kamiq - pierwszy crossover w historii marki

Nowy model czeskiego producenta to idealne połączenie zalet praktycznego, pojemnego samochodu miejskiego z atutami SUVa.

Skoda_Kamiq_side.jpg

Wzornictwo i funkcjonalność

Jednym z największych atutów pierwszego w historii marki crossovera jest niepowtarzalny, śmiały design. Ponadto auto posiada szereg funkcjonalności oraz nowoczesnych technologicznie rozwiązań. Wyjątkowy charakter Kamiqa to zasługa solidnej konstrukcji oraz dynamicznej sylwetki. Wygląd nowego modelu Skody sprawia, że chce się do niego wsiąść i podróżować przed siebie. Jego kompaktowy rozmiar pozwala na swobodne poruszanie się w miejskim zgiełku. Co ciekawe atrakcyjny wygląd w żaden sposób nie wpływa na obniżenie komfortu jazdy. Wewnątrz znajduje się sporo przestrzeni zarówno dla pasażerów, jak i na bagaże. Kamiq wyposażony został w przestrzeń bagażową o pojemności 400 litrów, a przy położeniu tylnej kanapy - nawet 1395 litrów!

Skoda_Kamiq_roof.jpg

Rewelacyjny stosunek ceny do jakości

Kamiq to świetny samochód miejski. Jest mały i solidny, a przy tym charakteryzuje się fantastycznym stosunkiem wartości do ceny. Auto zostało oparte na nowoczesnej platformie MQB. Na rynku polskim koszt tego najmniejszego SUVa czeskiego producenta rozpoczyna się od 67 150 zł w wersji bazowej. Jest to cena porównywalna z ostatnim modelem premierowym marki - Skodą Scala. Kamiq dostępny jest w trzech standardach wyposażenia: Active, Ambition i Style. W podstawowej wersji każdego modelu znajduje się m.in. asystent pasa ruchu, manualna klimatyzacja, system przeciwkolizyjny, radio z 6,5-calowym wyświetlaczem i bluetooth oraz elektrycznie sterowane szyby przednie i lusterka. W wariancie Style dostępny jest również np. tempomat, podgrzewane siedzenia oraz dostęp bezkluczykowy.

Skoda_Kamiq_kokpit.jpg

Możliwość wyboru

W Skodzie Kamiq jest wiele możliwości dopasowania pojazdu do swoich własnych preferencji i potrzeb. Pierwszy crossover czeskiego producenta może posiadać m.in. obniżone zawieszenie z systemem wyboru profilu jazdy, panoramiczny dach, cyfrowy kokpit, system monitorowania martwego pola, elektronicznie sterowany fotel kierowcy oraz atrakcyjny pakiet Dynamic. Skodę Kamiq można wyposażyć także w opcjonalne systemy wspomagania kierowcy i bezpieczeństwa.

Skoda_Kamiq_interior.jpg

Jednostki napędowe

Obecnie Kamiq na polskim rynku dostępny jest z następującymi jednostkami napędowymi:

  • 1.0 TSI 95 KM z 5-biegową skrzynią manualną
  • 1.0 TSI 115 KM z 6-biegową skrzynią manualną
  • 1.0 TSI 115 KM z 7-stopniową automatyczną skrzynia DSG

W Roku Modelowym 2020 Kamiq będzie mógł być wyposażony w inne silniki.

Skoda_Kamiq_front.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą samochodów marki Skoda w Salonach Noma w Tarnowskich Górach.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›