Skoda Kamiq z maksymalną liczbą gwiazdek w teście Euro NCAP

​Pierwszy miejski SUV czeskiego producenta jest kolejnym modelem marki, który zakończył prestiżowy test Euro NCAP z maksymalnym wynikiem 5 gwiazdek. Tym samym Kamiq zaliczany jest do najbezpieczniejszych pojazdów w swojej klasie.

skoda_kamiq_5_gwiazdek_euro_ncap_miniatura.jpg

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Skoda Kamiq - pierwszy crossover w historii marki - najlepiej poradził sobie w kategorii ochrony dorosłych pasażerów oraz bezpieczeństwa rowerzystów. Testerzy szczególnie docenili korzystne efekty systemów Front Assist z funkcją przewidywania ochrony pieszych i rowerzystów oraz funkcją hamowania awaryjnego miasta oraz asystent pasa ruchu - oba systemy występują w standardzie. Dobrze odebrany został także opcjonalny, proaktywny system ochrony pasażerów Crew Protect Assist, opcjonalny asystent boczny ostrzegający kierowcę o pojazdach zbliżających się z tyłu lub znajdujących się w martwym polu. Dodatkowo od wypadków pasażerów chroni maksymalnie 9 poduszek powietrznych.

skoda_kamiq_5_gwiazdek_euro_ncap.jpg

Materiały i podzespoły najwyższej jakości

Tak, jak inna zdobywczyni 5 gwiazdek w stajni czeskiego producenta - Scala, Kamiq także oparty został na platformie MQB-A0, która zapewnia nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz wsparcia kierowcy. Szczególnie istotne jest niezwykle sztywne nadwozie pierwszego w historii marki crossovera, które posiada duże strefy deformacji oraz nieprzeciętnie solidną i wytrzymałą kabinę pasażerską. Obie te cechy gwarantują najwyższe bezpieczeństwo bierne. Do wykonania tych części auta wykorzystana została stal o wysokiej wytrzymałości i specjalnie hartowana.

skoda_kamiq_5_gwiazdek_euro_ncap_front.jpg

Wymagający test Euro NCAP

Euro NCAP to kompleksowe testy bezpieczeństwa, podczas których oceniane jest zarówno aktywne, jak i pasywne bezpieczeństwo. Organizacja została założona w 1997 roku, a jego członkami są m.in. ministerstwa transportu, stowarzyszenia ubezpieczeniowe oraz instytuty badawcze z ośmiu krajów europejskich. Jej siedzibą jest miasto Leuven w Belgii. Z roku na rok testy są coraz bardziej rygorystyczne i obecne oceny są wynikiem nie tylko testów zderzeniowych, ale także systemów wspomagania kierowcy.

skoda_kamiq_5_gwiazdek_euro_ncap_interior.jpg

Zapraszamy do Salonów Noma w Tarnowskich Górach, gdzie czeka na Państwa atrakcyjna oferta samochodów marki Skoda.

 


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›