Škoda numerem 1 na polskim rynku!

Wyniki mówią same za siebie - z miesiąca na miesiąc czeska marka odnotowuje sukcesywny wzrost sprzedaży. Bije rekordy popularności zwiększając globalne dostawy. Po trzech pierwszych kwartałach do Klientów trafiło 871 000 samochodów.

Skoda-nr-1-w-polsce.jpg

Rynkowy lider

To o 3,6% więcej porównując do analogicznego okresu w poprzednim roku. Przekłada się to oczywiście na większe zyski. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 22% (12,3 miliarda euro). Modernizacja całej gamy modelowej i debiut Škody Kodiaq z pewnością przyczyniły się do tego sukcesu. Dyrektor Generalny Škoda Auto, Bernhard Maier, powiedział: „Nasza ofensywa w segmencie SUV nabiera prędkości. Duży Kodiaq został rewelacyjnie przyjęty przez naszych Klientów. Teraz przychodzi czas na jego mniejszego brata – Škodę Karoq". Wkraczając w segment SUV-ów, Škoda dotarła do zupełnie nowych odbiorców. Nowy plan rozwoju zakłada rekordy produkcji i sprzedaży. W ciągu trzech kwartałów bieżącego roku wyprodukowano już milion samochodów. W tym roku fabryka w Kvasinach osiągnęła historyczny pułap 20 000 000 wyprodukowanych samochodów! Na polskim rynku, najpopularniejszym modelem we wrześniu była Škoda Fabia. Na drugim miejscu uplasowała się Octavia.

Skoda-20-milionow-samochodow.jpg

Rozwój czeskiej marki

Škoda to jeden z najstarszych producentów samochodów na świecie. Jej historia sięga 1905 r., gdy w Mladá Boleslav założyciele marki - Václav Laurin i Václav Klement, zbudowali Voiturette A. Już od ponad stu lat czeska marka buduje swoją potęgę. Stabilny wzrost sprzedaży samochodów przyczynia się do dalszego rozwoju firmy i marki. W Strategii 2025 marka stawia na silny rozwój elektromobilności i digitalizację. Škoda planuje również dalszy rozwój segmentu SUV.

skoda-produkcja.jpg

W salonie Noma Auto na Śląsku poznasz wszystkie, bestsellerowe modele Skody - zapraszamy!


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›