Skoda Octavia zdobywcą 5* w teście Euro NCAP

Nowa Skoda Octavia - czwarta generacja bezapelacyjnego bestsellera Skody - osiągnęła maksymalny wynik pięciu gwiazdek w prestiżowym teście bezpieczeństwa Euro NCAP.

Skoda_Octavia_IV_Euro_NCAP.jpg

Wysokie noty

Nowa Skoda Octavia kombi oraz sedan osiągnęła szczególnie dobre wyniki w dziedzinie ochrony dzieci. Zdobywając 88% dostępnych punktów, Octavia osiągnęła jeden z najlepszych wyników w historii i uplasowała się wśród absolutnie najlepszych spośród wszystkich testowanych pojazdów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku systemów pomocy, gdzie bestseller Skody zdobył 79% maksymalnej dostępnej liczby punktów. W zakresie ochrony dorosłych pasażerów Octavia uzyskała aż 92% wszystkich możliwych punktów.

Skoda_Octavia_IV_Euro_NCAP_1.jpg

Bezpieczna stajnia

Nowa Skoda Octavia to obecnie jeden z najbezpieczniejszych aut w swojej klasie, co jest niezwykle istotne dla jej potencjalnych właścicieli. Skoda udowodniła, że plasuje się w czołówce najlepszych producentów. Czwarta generacja Skody wyróżnia się nie tylko rewelacyjnymi systemami wspomagania kierowcy i bezpieczeństwa, ale także oryginalną i niesamowicie piękną sylwetką. W gamie modeli Skody, oprócz nowej Octavii, maksymalne noty uzyskała także Scala i Kamiq, co jednoznacznie wskazuje, że Skoda obecnie dostarcza jedne z najbezpieczniejszych aut na rynku.

Skoda_Octavia_IV_Euro_NCAP_2.jpg

Wymagający test Euro NCAP

Euro NCAP to kompleksowe testy bezpieczeństwa, podczas których oceniane jest zarówno aktywne, jak i pasywne bezpieczeństwo. Organizacja istnieje od 1997 roku, a jego członkami są m.in. ministerstwa transportu, stowarzyszenia ubezpieczeniowe oraz instytuty badawcze z 8 krajów europejskich. Siedziba znajduje się w mieście Leuven w Belgii. Z roku na rok testy są coraz bardziej rygorystyczne i aktualne oceny są wynikiem nie tylko testów zderzeniowych, ale także systemów wspomagania kierowcy.

Skoda_Octavia_IV_Euro_NCAP_3.jpg

Zapraszamy do Salonów Noma w Tarnowskich Górach, gdzie czeka na Państwa atrakcyjna oferta samochodów marki Skoda.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›