Skoda Scala wyróżniona nagrodą Red Dot

Nowy kompaktowy model czeskiego producenta został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Award 2019 w kategorii projektowania produktów.

skoda_scala_reddot_2019.jpg

Prestiżowe wyróżnienie

Jeszcze przed oficjalną premierą Skoda Scala otrzymała pierwsze wyróżnienie. Jury składające się z blisko 40 międzynarodowych ekspertów m.in. niezależnych projektantów, naukowców i dziennikarzy branżowych doceniło nadzwyczajną konstrukcję nowego modelu czeskiej marki. Red Dot jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród projektowych na świecie. Do tegorocznego plebiscytu zgłoszonych zostało ponad 5500 produktów, które zostały poddane ocenie ze względu na stopień innowacyjności, jakość projektu, funkcjonalność, trwałość i wpływ na środowisko. Red Dot Award to globalny znak rozpoznawczy wyróżniającego się produktu.

skoda_scala_side.jpg

Wyjątkowa konstrukcja

Skoda Scala jest pierwszym modelem produkcyjnym czeskiego producenta, który prezentuje nowy emocjonalny język nadwozia i wnętrza. Można go zauważyć m.in. w rzeźbiarskich kształtach, dynamicznych liniach oraz drobiazgowo zaprojektowanych detalach. Scalę wyróżniają doskonałe proporcje, wyraźnie określone powierzchnie, płynne linie i zaawansowana aerodynamika. Dodatkowo cechy te nadają nowemu modelowi nowoczesny i sportowy wygląd. Skoda Scala jest także pierwszym modelem produkcyjnym na rynku europejskim, w którym tradycyjne logo zostało zastąpione napisem Skoda na tylnej klapie. Opcjonalna rozszerzona tylna szyba ma ten napis na samej powierzchni szkła.

skoda_scala_back.jpg

Doceniona marka

Do tej pory Skoda została wyróżniona znakiem Red Dot Award trzynastokrotnie m.in. w 2013 roku za Skodę Rapid oraz w 2017 roku za Skodę Octavię III Combi oraz Skodę Karoq. Pierwszy raz czeska marka została nagrodzona w 2006 roku za Skodę Octavię II Combi.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą samochodów marki Skoda w Salonach Noma w Tarnowskich Górach.

 


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›