Skoda Scala zdobywa pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

Skoda Scala otrzymała najwyższa ocenę pięciu gwiazdek w kompleksowym teście Euro NCAP. To najwyższa nota jaką można zdobyć w teście niezależnej europejskiej organizacji oceny bezpieczeństwa nowych pojazdów. Ten wynik stawia nowy model czeskiego producenta wśród najbezpieczniejszych aut w swojej kategorii.

Skoda_Scala_zdobywa_5_gwiazdek_w_teście_Euro_NCAP.jpg

Rygorystyczne testy Euro NCAP

Najwyższa nota w testach bezpieczeństwa Euro NCAP zarezerwowana jest tylko dla tych aut, które mogą poszczycić się wysoką punktacją w fundamentalnych kategoriach: ochrona dorosłego pasażera, bezpieczeństwo dzieci, ochrona innych uczestników ruchu, systemy wsparcia kierowcy. W kategorii 'ochrona osób dorosłych' Skoda Scala otrzymała 97% wszystkich możliwych punktów. Jest to jedna z najwyższych ocen w całej, dotychczasowej historii testów Euro NCAP. Model uzyskał także szczególnie wysoką notę w testach Euro NCAP w kategorii bezpieczeństwa rowerzystów.

Skoda_Scala_zdobywa_5_gwiazdek_w_teście_Euro_NCAP_3.jpg

Kompakt w wersji premium

Skoda Scala uzyskała tak wysokie noty, dzięki zastosowaniu w jej podstawowym i opcjonalnym wyposażeniu systemów wspomagających, które do tej pory dostępne były tylko w klasie premium. Skoda Scala posiada: Front Assist z funkcją Predictive Pedestrian and Cyclist Protection oraz Lane Assist i Side Assist. Dodatkowo może być wyposażona również w Driver Alert, Crew Protect Assist i hamulec Multi-Collision. Skoda Scala może się także pochwalić niezwykle sztywnym korpusem oraz wyjątkowo wytrzymałą komorą pasażerską.

Skoda_Scala_zdobywa_5_gwiazdek_w_teście_Euro_NCAP_2.jpg

Najwyższe noty

W obecnej serii wszystkie modele czeskiego producenta mogą poszczycić się posiadaniem 5 gwiazdek w testach Euro NCAP. To potwierdza fakt, że wybierając Skodę, kierowcy i pasażerowie wybierają bezpieczeństwo.

Zapraszamy do Salonów Noma w Tarnowskich Górach, gdzie czeka na Państwa atrakcyjna oferta samochodów marki Skoda.


powrót


Pozostałe aktualności

 


więcej ›