Wyrusz w nieznane ze Skodą Kodiaq

Skoda Kodiaq to SUV, który powstał, by rozpocząć ofensywę swojego segmentu, zdobywać nowe rynki i nowych klientów. Premiera modelu miała miejsce 1 września w Berlinie. Kodiaq ma pojawić się na drogach początkiem przyszłego roku.

Skoda-Kodiaq-przod.jpg

Stylistyka i jednostki napędowe

Skoda Kodiaq to wszechstronny SUV, idealnie sprawdzający się zarówno w roli reprezentacyjnego auta biznesowego, jak i rodzinnego samochodu. W stylistyce modelu widać nowy design marki, który łączy elegancką linię, sportowy kontur i dynamiczną sylwetkę. Duży rozstaw osi i krótkie zwisy zdradzają przestronne wnętrze. Tylne światła mają typowy dla Skody układ „C” i znajduje się w nich oświetlenie LED. Model dostępny będzie w trzech wersjach: Active, Ambition i Style oraz (początkowo) w trzech jednostkach napędowych o pojemności skokowej 1,4 i 2,0 litra. Pod maską znajdzie się od 125 KM do 190 KM. Dostępne silniki benzynowe i wysokoprężne cechować będzie bezpośredni wtrysk paliwa, turbodoładowanie i spełnienie norm Euro 6. SUV napędzany silnikiem TDI rozpędzi się do 100 km/h w 8,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wyniesie zawrotne 210 km/h.

Skoda-Kodiaq-bok-2.jpg

Imponujące rozmiary

Najnowszy SUV Skody ma długość 4,697mm, szerokość 1,882mm i wysokość 1,676 mm, a rozstaw osi wynosi 2,791 mm. Skoda Kodiaq bazuje na modułowej koncepcji nadwozia MQB, którego główną cechą jest lekka konstrukcja. Bagażnik o pojemności 2065 litrów jest największym w klasie.

Skoda-Kodiaq-bok.jpg

Wnętrze

Skoda Kodiaq oferuje ogromną przestronność, wysoką jakość wykończenia i intuicyjną obsługę. Opcjonalnie model można wyposażyć w 3-strefową klimatyzację Climatronic z dodatkowym panelem obsługowym przy tylnych siedzeniach (cecha samochodów klas wyższych). Na życzenie, Skoda Kodiaq może zyskać kolejny, trzeci rząd siedzeń, co oznacza, że jest pierwszym, 7-miejscowym samochodem czeskiej marki. Pojazd wyposażono w 30 detali „SimplyClever”, czyli praktycznych rozwiązań użytku codziennego.

Skoda-Kodiaq-wnetrze.jpg

Odwiedź salon Noma Auto w Tarnowskich Górach, zapytaj o nowego Kodiaqa i poznaj możliwości wszystkich SUV-ów Skody.

 


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›