2018 – rok rekordowej sprzedaży!

W 2018 roku marka Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczyła na całym świecie łącznie ponad 499700 modeli serii T, Crafter, Amarok i Caddy. Wzrost w stosunku do roku poprzedzającego wyniósł 0,4%. Najwyższy wynik w historii marki jest głównie zasługą rynków Europy Zachodniej.

volkswagen_family.png

Rekordowy wynik

Heinz-Jürgen Löw, członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu marki Volkswagen Samochody Użytkowe orzekł: „W 2018 roku osiągnęliśmy jeszcze lepszy wynik niż w bardzo udanym roku 2017. Mamy powody do dumy – i to dopinguje nas do dalszych wysiłków”. Marka sprzedała więcej pojazdów niż w 2017 roku nawet pomimo słabej koniunktury na najważniejszych rynkach m.in. brytyjskim i tureckim oraz obowiązku adaptacji aut osobowych do wymagań normy WLTP. Wzrost sprzedaży odnotowano zarówno na rynku europejskim, jak i na niektórych rynkach poza Europą m.in. Ameryce Północnej, Azji i Afryce. Löw podkreślił, że jest to zasługa dealerów oraz oszczędnych i niezawodnych aut, które oferują.

volkswagen_family_1.jpg

Obiecujące statystyki

W samej Europie Zachodniej do klientów dostarczonych zostało 337000 pojazdów, z czego w samych Niemczech – 127700 samochodów. Löw podkreśla, że apetyt marki rośnie w miarę jedzenia i w 2019 roku niemiecki producent chciałby uzyskać jeszcze wyższy wynik.

Rodzime wzięcie

Na polskim rynku także pojawiło się więcej pojazdów niemieckiej marki. Wszystkie modele cieszyły się większą popularnością niż w 2017 roku, jednocześnie w 2018 roku w Polsce zostało zarejestrowanych najwięcej w historii pojazdów marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Zapraszamy do Salonów Noma w Katowicach, gdzie czeka na Państwa atrakcyjna oferta samochodów marki Volkswagen Samochody Użytkowe.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›