California XXL wyznacza nowe standardy wśród pojazdów kampingowych

To przemyślany w najdrobniejszych szczegółach transporter z podnoszonym dachem, który stał się ikoną dla wszystkich miłośników kampingów i dalekich, wakacyjnych podróży. To także jeden z najnowocześniejszych na świecie samochodów użytkowych o wszechstronnych możliwościach. 

Volskwagen-California-XXL-przód.jpg

Przemyślane szczegóły

Samochód został skonstruowany na bazie Craftera i odziedziczył po nim wspaniałe właściwości jezdne, oszczędny silnik i bogaty zestaw systemów asystujących kierowcy. Większego brata legendarnej Californii wyróżniają też większe możliwości. Volkswagen California XXL został wyposażony w wysuwany dach z panoramicznym oknem oraz wydłużoną, tylną częścią nadwozia z dużym łóżkiem. Posiada również napęd na cztery koła, pneumatyczne zawieszenie oraz wnętrze przemyślane w każdym szczególe. Zestaw wyjątkowo funkcjonalnych detali składa się na doskonałą całość. Do dyspozycji podróżujących pozostają m.in.: wysuwana (chowana) łazienka, ogrzewana lub chłodzona (zależnie od potrzeb) powierzchnia do spania, przedłużany pulpit kuchenny, podgrzewana podłoga, panoramiczny podświetlany dach, a także zestaw funkcji sterowanych z tabletu przy pomocy dedykowanej aplikacji. 

California-XXL-Bok.jpg

Funkcjonalne wnętrze

Długość auta od przedniego do tylnego zderzaka wynosi 5986 mm, lecz dotyczy to nadwozia w części poniżej linii klamek. Powyżej linii wyznaczonej przez klamki, długość nadwozia wynosi 6238 mm i tam wygospodarowano miejsce na duże łóżko. Funkcjonalne wnętrze podzielono na obszary: 

  • obszar mieszkalny i jadalnia 
  • kuchnia ze zlewozmywakiem, kuchenką gazową i lodówkami 
  • łazienka z prysznicem, umywalką i WC 
  • duża sypialnia w tylnej części wnętrza 
  • alkowa dla dwójki dzieci 
  • kabina kierowcy połączona z wnętrzem 

Optymalnie rozplanowane wnętrze oferuje wszystko, co niezbędne do dalekich podróży. W centralnej części znajduje się kuchnia, łazienka oraz salon z jadalnią. Pod dachem umieszczono schowki oraz stylowe oświetlenie. W środku kampera zainstalowano dziewięć 220-woltowych gniazdek prądu oraz sześć interfejsów USB do ładowania różnych urządzeń. Kuchnia została wyposażona m.in. w dwupalnikową kuchenkę gazową, zlewozmywak, dwuczęściową lodówkę oraz wiele małych, funkcjonalnych urządzeń. Jeśli palniki kuchenki nie są używane, chowają się w aluminiowej płycie, którą można wykorzystać jako przestrzeń roboczą, np. jako deskę do krojenia. Nie lada wyzwaniem było zaprojektowanie łazienki, którą można by wysuwać i chować. Inżynierowie i styliści marki VW skonstruowali łazienkę, która wygląda jak... szafa. Jedynym elementem, który nawiązuje do jej przeznaczenia, jest umieszczony na drzwiach symbol serduszka.

Volkswagen-California-XXl-wnętrze.jpg

Dodatkowa przestrzeń 

Przedłużając tył nadwozia o 250 mm, za łazienką stworzono miejsce na duże i wygodne łóżko o długości 2000 mm i szerokości 1700 mm. Posiada ono elektryczny system, który w zimie umożliwia podgrzanie łóżka, a w lecie ochłodzenie. Za dobry sen odpowiadają ergonomiczne materace. Dzięki panoramicznemu dachowi można, leżąc w nocy w łóżku, oglądać gwiazdy. California XXL posiada również łóżko dla dzieci w alkowie z okienkiem. 

img.jpg

Na każdą porę roku

California XXL to pojazd do kempingowania nie tylko latem. Zimą podróżujący docenią wydajne ogrzewanie postojowe i podgrzewaną podłogę. W zimowej podróży z pewnością przyda się również napęd 4MOTION sterowany sprzęgłem Haldex, który zapewnia doskonałą przyczepność. O komfort jazdy dba pneumatyczne zawieszenie. California XXL skrywa pod maską silnik TDI, generujący moc 130kW/177KM (przy 3,600 obr./min.). Moment obrotowy wynosi 410 Nm. Manewrowanie Californią XXL ułatwiają dwie kamery umieszczone z tyłu pojazdu. 

Volskwagen-California-XXL-wnętrze.jpg

Zapraszamy do Salonów Noma w Katowicach na spotkanie z najnowszymi samochodami użytkowymi Volkswagena


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›