Elektryczny VW Golf wkrótce w Polsce

Już we wrześniu tego roku, na polskim rynku pojawi się e-Golf – rewolucyjny, elektryczny Volkswagen Golf. Elektryczny silnik o mocy 85 kW/115 KM zapewnia niezłe osiągi, pozwalając rozpędzić się do setki w 10,4 sek.

Samochód może jechać z prędkością max. 140km/h. W kwestii stylistyki i wyposażenia – na kierowcę i pasażerów czekają wszystkie zalety i udogodnienia „standardowego” Golfa.

eGolf-1.jpg

W e-Golfie wzmocniono nadwozie. Musi ono podołać 318 kg obciążeniu, tworzonemu przez same akumulatory litowo-jonowe. Auto waży 1585kg. Wydawać by się mogło, że przy takiej masie, silnik 115KM nie sprosta potrzebom miłośników dynamicznych Golfów. Wręcz przeciwnie. Samochód elektryczny rozpędza się zupełnie inaczej – po wciśnięciu gazu reaguje bezzwłocznie, przyspiesza płynnie i pracuje ultracicho. Kierowca e-Golfa może wybrać jeden z trzech trybów jazdy: Normal (pełne parametry silnika), Eco lub Eco+.

eGolf-2.jpg

Naładowanie samochodu do pełna zajmuje 15h z gniazdka lub 8h ze słupka. Do przejechania 100km potrzebne jest 12,7- 15,5 kWh energii. Oznacza to koszt ok. 8zł/100km przy założeniu ceny prądu 0,56zł/kWh.

eGolf-3.jpg


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›