ID Buzz Cargo – ruch miejski w przyszłości

Podczas IAA Commercial Vehicles 2018 w Hanowerze Samochody Użytkowe Volkswagen zaprezentowały zupełnie nowe oblicze transportu przyszłości.

ID buzz cargo

Nowe spojrzenie na przyszłość

ID Buzz został zaprezentowany po raz pierwszy w 2017 roku w Detroit i zapoczątkował nową rodzinę modeli Volkswagen – ID. Podczas IAA Commercial Vehicles 2018 w Hanowerze przedstawiony został zupełnie nowy, awangardowy model niemieckiej marki ID Buzz Cargo. Koncepcja auta, nawiązującego do kultowego Bullika, od razu spotkała się z aprobatą nie tylko fanów motoryzacji.

Innowacyjna platforma MEB

ID Buzz Cargo opiera się na nowej modułowej platformie MEB firmy Volkswagen, przeznaczonej do samochodów z napędem elektrycznym. ID Buzz Cargo wykorzystuje najdłuższą wersję platformy, która pozwala na zamontowanie dużej baterii. Szacowany zasięg nowego dostawczaka marki Volkswagen to blisko 550 km.

IAA Commercial Vehicles 2018 scena

ID Buzz Cargo to zupełnie nowa koncepcja samochodu dostawczego, który obok słynnego Transportera T6 ma się stać szlagierowym modelem marki. Auto ma pojawić się w produkcji w 2022 roku. Co ciekawe, ładowanie ID Buzz Cargo ma się odbywać nie tylko tradycyjnie z gniazdka, ale również indukcyjnie.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą samochodów użytkowych Volkswagena w Salonach Noma w Katowicach.


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›