Nowa Grand California – seryjna produkcja w Polsce

Ruszyła seryjna produkcja luksusowego kampera niemieckiej marki. Samochód, który może stać się przebojem Volkswagena będzie produkowany jedynie w fabryce we Wrześni.

volkswagen_wrzesnia.jpg

Absolutny hit
Innowacyjny kamper zadebiutował na 'Caravan Salon 2018' w Dusseldorfie w sierpniu br. Konstrukcja nowej Grand California 600 została oparta na bazie Craftera – jednego z najbardziej popularnych aut w swoim segmencie. Według planu w polskiej fabryce we Wrześni powstanie w ciągu roku 3500 egzemplarzy Grand California.

grand_california.jpg

Dodatkowa linia montażowa
Do produkcji Grand California uruchomiona została nowa linia montażowa oraz zatrudnionych zostało 160 pracowników. Jeden pojazd powstaje w ciągu 60 godzin, a jego produkcja obejmuje około tysiąca specjalnych części dedykowanych temu modelowi m.in. podwyższony dach, przekształcenie nadwozia oraz wyposażenie wnętrza.

grand_california_kitchen.jpg

Nowa Grand California
Samochód jest dostępny jest dla klientów w dwóch wariantach: Grand California 600 z super-wysokim, panoramicznym dachem i dodatkowym łóżkiem dziecięcym oraz Grand California 680 z wysokim dachem. Dodatkowo oba modele posiadają w pełni funkcjonalne wnętrze z kuchnią, kuchenką gazową, lodówką, zlewem oraz łazienką z prysznicem i toaletą. Kamper dysponuje również zbiornikami na czystą i brudną wodę, ogrzewaniem wnętrza i podgrzewaniem wody. Samochody Grand California z Wrześni będą trafiać głównie na europejskie rynki m.in. do Austrii, Belgii, Danii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Polski, Hiszpanii, Holandii i Włoch.

grand_california_side.jpg

Zdobywca nagród
Nowy, luksusowy i niezwykle funkcjonalny kamper został już nagrodzony w jednym z konkursów magazynów Auto Bild i Computer Bild. Auto jest także zdobywcą wyróżnienia, które przyznawane jest „najinteligentniejszym” pojazdom.

grand_california_bathroom.jpg

Zapraszamy do Salonów Noma w Katowicach, gdzie czeka na Państwa atrakcyjna oferta samochodów użytkowych Volkswagena.

 


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›