Nowy gracz na rynku premium – Volkswagen Arteon

Najnowszy model Volkswagena to coś więcej niż tylko ładny Passat. To przestronny samochód ze sportowym zacięciem i funkcjonalnym wnętrzem.

Volkswagen-Arteron-glowne.jpg

Unikatowe wnętrze

Na rynku zadebiutował ulepszony następca Passata CC. Różnice nie ograniczyły się jedynie do nadwozia. Zmianie uległo całe wnętrze. Największą przemianę widać w systemie multimedialnym. Nowy system Discovery Pro, z ekranem o przekątnej 9,2 cala, umożliwia sterowanie gestami. Tradycyjne wskaźniki zastąpiono nowoczesnym Active Info Display, czyli 12,3-calowym wyświetlaczem. Pięć trybów wyświetlania informacji zawiera m.in. pełnoekranową mapę i wyświetlacz head-up na szybce wysuwanej z podszybia. Dodatkowo, wyjątkowy komfort podczas podróży zapewnia elektryczna regulacja fotela z 14 ustawieniami głębokości, wysokości oraz pochylenia siedziska i oparcia (opcja).

Volkswagen-Arteron-wnetrze.jpg

Asystenci kierowcy

Arteona wyposażono w nowoczesnych asystentów kierowcy. O bezpieczeństwo dba Emergency Assist, który wie, kiedy kierowca zaśnie lub zasłabnie za kierownicą. Uruchamiane są wtedy sygnały dźwiękowe, komunikaty i szarpnięcia hamulca, a brak reakcji ze strony kierowcy poskutkuje zatrzymaniem samochodu. Kierowca ma również do dyspozycji asystentów podczas jazdy w korku. Samochód może poruszać się z prędkością do 60 km/h, by sam hamować, przyspieszać i utrzymywać pas ruchu. Absolutną nowością w Arteonie są reflektory LED z funkcją przewidywania profilu drogi. Auto doświetli zakręty zanim jeszcze zaczniemy skręcać.

Volkswagen-Arteron-tyl.jpg

Wyposażenie

Nowy Arteon ma wyjątkowy charakter i dynamikę. Pakiet Ambiente obejmuje możliwość spersonalizowania wnętrza Arteona poprzez wzbogacenie auta o listwę ze szczotkowanego aluminium, dodatkowe oświetlenie oraz dach panoramiczny. Model będzie dostępny w trzech wersjach wyposażenia: Essence, Elegance i R-line. Każda wersja posiada wyjątkowo duży bagażnik (563 litry), który dzięki funkcji Easy Open można otworzyć za pomocą jednego ruchu nogą w okolicy tylnego zderzaka.

Volkswagen-Arteron-bok.jpg

Imponujące osiągi

O maksymalną dynamikę nowej limuzyny Volkswagena zadba cała gama silników i wariantów przeniesienia napędu. Arteon może posiadać jeden z najmocniejszych, dostępnych na rynku silników diesla o mocy 240 KM, zużywając w cyklu mieszanym jedynie 5,9 l/100 km. Dodatkowo, model można wyposażyć w napęd na cztery koła 4MOTION, elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS oraz zawieszenie z adaptacyjną regulacją DCC. Najmocniejszy silnik benzynowy w ofercie osiąga imponującą moc - 280 KM. 

Poznaj bliżej najnowsze limuzyny Volkswagena w Salonach Noma w Katowicach. 


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›