Stworzony do off-roadowych wyzwań VW Tiguan GTE Active Concept

Ekstremalnie off-roadowa wersja drugiej generacji Tiguana, wyposażona w hybrydowy zespół napędowy typu plug-in, została zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Detroit.

tiguan-gte-active-concept-stylistyka-1.jpg

Mocny off-roadowiec

Volkswagen Tiguan GTE Active Concept to SUV wyposażony w trzy silniki – turbodoładowany, 150-konny benzynowy i dwie jednostki elektryczne o mocy 54 KM na przedniej osi i 115 KM na osi tylnej. Całkowita moc 221 KM napędza wszystkie cztery koła, zachowując maksymalną przyczepność. Pojazd może podróżować do 32 km w trybie elektrycznym, a zasięg całkowity przy pojemności akumulatorów 12,4 kWh i 64-litrowym zbiorniku paliwa wynosi ponad 930 km. Koncepcja systemu hybrydowego plug-in w nowym Tiguanie dowodzi o jego potencjale. Nawet w pełni elektrycznym trybie, technologia All-wheel-drive oferuje najwyższą wydajność off-roadową.

tiguan-gte-active-concept-stylistyka-2.jpg

Inteligentne rozwiązania

Po uruchomieniu, pojazd porusza się w trybie elektrycznym. Kierowca ma do wyboru tryb jazdy off-road lub 4x4. Tiguan jest pierwszym SUV-em opartym o platformę MQB. W modelu wdrożono innowacyjne systemy bezpieczeństwa takie, jak: Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i rozpoznawania pieszych, układ Lane Assist oraz automatyczne hamowanie po kolizji. Wnętrze wyposażono w system multimedialny z 9,2-calowym ekranem dotykowym, z możliwością sterowania przy pomocy gestów.

Tiguan-gte-active-concept-stylistyka-3.jpg

Poznaj nowego VW Tiguana w Salonach Noma w Katowicach!


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›