Synonim mocy w stylu Volkswagena – Golf GTI

Golf GTI przyciąga wzrok nie tylko swoją sportową sylwetką. 210 KM, dzięki turbodoładowanemu silnikowi engine 5, wywołuje dreszczyk emocji. Dynamika i wydajność to od 40 lat znaki rozpoznawcze Volkswagena Golfa GTI.

Volkswagen-Golf-GTI-linia-przod.jpg

Małe szczegóły, duża różnica

Doskonale dopracowane wnętrze już od pierwszej sekundy jazdy wprowadza kierowcę w sportowy klimat. Obszyta skórą, wielofunkcyjna kierownica z emblematem GTI i dźwignia zmiany biegów, nawiązująca swoim designem do pierwszej generacji modelu, zapewnia wygodne i stylowe panowanie nad siłą Golfa GTI. Sportowym elementem są również pedały wykonane ze stali szlachetnej. Sportowe fotele zdobi tapicerka w czerwoną kratę, którą wykorzystywano już w pierwszych modelach w 1976 roku. Najwyższy standard podczas jazdy zapewnia regulacja wysokości i kieszenie oparcia foteli.

Volkswagen-Golf-GTI-wnetrze.jpg

Charakterystyczne cechy zewnętrzne

Zderzak wykończony na wzór plastra miodu i połyskujące wloty powietrza w kolorze czarnym, to cechy charakterystyczne dla rodziny GTI. Pojazd wykończono czerwonymi listwami ozdobnymi i emblematami GTI, podkreślając sportowego ducha w sylwetce pojazdu.

Volkswagen-Golf-GTI-linia-przod-2.jpg

Sportowe osiągi

Obniżone o 15 mm zawieszenie Golfa GTI gwarantuje lepszą dynamikę jazdy i znakomity komfort prowadzenia samochodu nawet na ostrych zakrętach. Dodatkowo, model można wyposażyć w blokadę mechanizmu różnicowego przedniej osi (VAQ), która zapewnia najlepszą przyczepność pojazdu. Innowacyjny układ kierowniczy minimalizuje konieczność manewrowania kierownicą podczas parkowania i zwiększa dynamikę jazdy na krętych drogach.

Volkswagen-Golf-GTI-linia-bok.jpg

Moc w jeszcze lepszej formie

Już po przekręceniu kluczyka w stacyjce można poczuć siłę turbodoładowanego 2-litrowego silnika o mocy 210 KM. Golf GTI przyspiesza do 100 km/h w 6,5 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 246 km/h.

Volkswagen-Golf-GTI-linia-tyl.jpg

Zapraszamy na pełną wrażeń jazdę próbną VW Golfem do Salonu Noma 2 w Katowicach.

 


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›