Uwaga - Tiguan wyprzedza

Druga generacja Volkswagena Tiguana miała swoją premierę na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Nowy model, w porównaniu do swojego poprzednika, wyprzedza go pod każdym względem.

tiguan8.jpg

Nowe możliwości

SUV Volkswagena sprawdzi się zarówno w miejskim zgiełku, jak i w zaśnieżonym terenie, gdzie pokaże pełnię swoich możliwości. Jego off-roadowa konstrukcja sprosta najbardziej ekstremalnej trasie. Podwozie zabezpieczone zostało specjalną osłoną, która pełni również funkcje estetyczne. Najnowszej generacji napęd na cztery koła 4 MOTION Active Control dostosowuje rozdział mocy na osie automatycznie - w ciągu ułamka sekundy. Za pomocą przycisku aktywującego systemu on-road, zostają uruchomione funkcje ułatwiające jazdę np. w trybie ekonomicznym (Eco mode) lub sportowym (dynamic Sport mode). Całość uzupełnia panoramiczny dach, który zapewnia naturalne oświetlenie wnętrza i sprawia, że w Tiguanie można poczuć się jak w kabriolecie.

nowy-tiguan-6.jpg

Cicho, wygodnie, przestrzennie

Cechą charakterystyczną tego kompaktowego SUV-a jest przestronne wnętrze. Specjalnie zaprojektowana kabina zapewnia maksymalne wyciszenie dźwięków z zewnątrz. Sylwetka nowego Tiguana jest bardziej opływowa, dopracowana w każdym detalu.

tiguan7.jpg

Bezpieczeństwo w każdym terenie

Dzięki systemowi Car-Net Guide & Inform, kierowca szybko znajduje informacje o najbliższej stacji benzynowej czy parkingu. System ten może również dostarczać wiadomości o natężeniu ruchu drogowego przez internet. Aplikacja Car-Net App Connect pozwala poszerzyć kokpit w samochodzie o możliwość korzystania z aplikacji na smartfonie przez ekran na centralnej konsoli. MirrorLink, Android Auto i CarPlay dla Apple to warianty Car-Net App Connect umożliwiające dostosowanie aplikacji do wybranej opcji. Wszystkie, niezbędne informacje o Twoim pojeździe, jak np. o poziomie paliwa, przebiegu samochodu czy dacie następnego przeglądu, zapewni Car-Net Security & Service. W razie wypadku, system nie tylko automatycznie skontaktuje się z obsługą Volkswagena w celu ustalenia danych pojazdu, ale również wezwie pomoc, jeśli uzna to za konieczne. Nowy Tiguan wyposażono w „Area View”, czyli opcjonalny widok otoczenia, przesyłany z 17 możliwych widoków z pojazdu, za pomocą systemu kamer. Zapewnia to maksymalną widoczność. O trzymanie się pasa jezdni dba „Lane Assist”, który ostrzega, gdy pojazd rozpędzony powyżej 65 km/h zaczyna przecinać linię pasu ruchu. „Trailer Assist” sprawia, że nowy Tiguan bez problemu poradzi sobie z ciągnięciem przyczepy o masie nawet do 2,5 ton.

tiguan2.jpg

tiguan4.jpg

tiguan3.jpg

Poznaj Nowego Tiguana w salonie VW Noma 2 na Śląsku - zapraszamy!


powrót


Pozostałe aktualności


więcej ›